Wynajem auta podczas podróży po Europie

Bilety na samolot kupione, walizki prawie spakowane, ale co z transportem na miejscu? Takie pytanie z pewnością nie raz padło tuż przed wyruszeniem w wymarzoną podróż. Jakkolwiek prosty będzie wynajem auta w wypożyczalni w rodzinnym mieście, znacznie trudniej będzie, gdy potrzebujemy samochodu przebywając w obcym miejscu. Sprawdźmy, jak szukać auta za granicą.

>

Znajdź najlepszą wypożyczalnię samochodów

W większości europejskich krajów, wynajem auta nie będzie stanowił zbyt dużego problemu. Jedyna trudność to znalezienie odpowiedniej wypożyczalni, której usługi w pełni nam usatysfakcjonują.

Jeśli wybieramy się na wakacje samolotem, podczas kupowania biletów można zauważyć, że proponuje nam się wynajęcie samochodu w miejscu docelowym. Taka opcja jest wygodna, ponieważ nie musimy spędzać czasu na poszukiwaniu dobrej wypożyczalni i weryfikowaniu opinii na jej temat. Niestety, ceny tego typu usługi często są wygórowane, a to przemawia za poszukiwaniem punktu wypożyczeń na własną rękę. Jak więc zacząć? I czego właściwie szukać?

Jeśli znamy dobrze język obcy, poszukiwanie auta na zagranicznych stronach internetowych nie powinno nam sprawić większych trudności. Gdy jednak nasze umiejętności językowe nie są wybitne, także istnieje dla nas świetne rozwiązanie. Na terenie Europy możemy znaleźć wiele oddziałów najpopularniejszych wypożyczalni na świecie, poszczególne punkty komunikują się ze sobą, a strony internetowe prowadzone są w kilku językach- takie wynajęcie samochodu będzie znacznie łatwiejsze.

Podczas wyboru punktu wypożyczeń za granicą, ważne będzie też czy decydujemy się na wynajem auta przez pośrednika czy nie. Wspomniane już linie lotnicze pośredniczą w wynajmie, więc ceny są zwykle wyższe. W sieci można znaleźć też wyszukiwarki, za pośrednictwem których można znaleźć interesujący nas model, porównać ceny w różnych punktach i dokonać rezerwacji. Mając do wyboru sprawdzoną linię wypożyczalni oraz wynajem przez pośrednika auta z nieznanego punktu wypożyczeń, znacznie bezpieczniej będzie wybrać to pierwsze.

Jeśli mamy chwilę czasu, warto samemu sprawdzić opinie o wybranych wypożyczalniach za granicą. W taki sposób może nam się udać znaleźć niedrogi samochód na wakacje w pewnym miejscu. Czytając „Wynajem samochodu na wakacje, czyli kilka porad dla turysty bez własnego auta” dowiesz się, na co jeszcze należy zwrócić uwagę podczas wynajmu samochodów za granicą.

>

Wynajem auta na parę minut i godzin, czyli car-sharing

Omawiając temat wypożyczeń za granicą, trudno nie wspomnieć o popularnym car-sharingu, który daje podróżnym mnóstwo możliwości. Z roku na rok, zainteresowanie tego typu usługami wzrasta, więc na pewno znajdziemy taki punkt w każdym dużym, europejskim kurorcie.

Na terenie Europy czeka na nas naprawdę mnóstwo punktów oferujących car-sharing, czyli wynajem auta na kilka godzin:

  • City Car Club i Zipcar na terenie Wielkiej Brytanii, które posiadają bogatą flotę pojazdów
  • około 150 firm w Niemczech i oferta „free floating”
  • Enjoy we Włoszech oraz Car2Go proponujące rozliczenie minutowe
  • 30 szwedzkich sieci

Zanim zdecydujesz się na korzystanie z nich, warto sprawdzić jakie warunki należy spełnić, aby móc wypożyczyć auto na zasadach car-sharingu. W niektórych miejscach może być konieczne zapisanie się do bazy użytkowników i poniesienie opłaty członkowskiej. Warto także dowiedzieć się, czy wynajęcie samochodu z car-sharingu dalej nam możliwość parkowania w niedozwolonych dla innych pojazdu miejscach- coraz więcej krajów wprowadza taką opcję.
Wynajem auta za granicą z pewnością usprawni podróż w miejscu docelowym, często to znacznie tańsza forma transportu niż lokalne środki komunikacji. Pamiętaj, by wybrać sprawdzony punkt wypożyczeń i zapoznać się z obowiązującymi zasadami.

Car rental Szczecin

podroz po europie wynajetym samochodem

Platinum Rent

Szczecin Oddział

Godziny pracy

  • poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
  • sobota: 9:00-14:00
  • niedziela/święta: nieczynne
TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ