Wynajem samochodów amerykańskich i europejskich: Dowiedz się o różnicach

>

Wynajem samochodu w Europie vs Ameryce

Dokąd cię zaprowadzi następna podróż? Czy lecisz do Barcelony w interesach, czy wybierasz się na tygodniową wycieczkę na wybrzeże Kalifornii? Gdziekolwiek się udasz, wynajmowany samochód pomoże ci tam dotrzeć. Ale zanim zdecydujesz się na przejażdżkę, możesz mieć kilka pytań. Na przykład, jeśli kiedykolwiekwypożyczałeś samochód tylko w Stanach Zjednoczonych, warto zapytać, jak ten proces działa w innych częściach świata. Czy wynajem w Europie to to samo, co odebranie amerykańskiego samochodu? Jakie są różnice w prawie i standardowych praktykach?

Po zapoznaniu się z poniższymi faktami, można pewnie wynająć samochód po obu stronach Atlantyku. Jeśli  Twój samolot wyląduje w Szczecinie, najprawdopodobniej znajdziesz lokalizację Platinum Rent , gotowego szybko i bezboleśnie zabrać Cię w drogę.

>

Jakie rozmiary i rodzaje samochodów są dostępne w Europie i Ameryce?

Jednym z naturalnych pytań, które pojawi się, gdy rozważysz wynajem samochodu w Europie, jest wybór pojazdów, z których będziesz musiał wybrać. Kierowcy w innych krajach zazwyczaj nie podzielają amerykańskich preferencji dotyczących dużych samochodów osobowych i ciężarowych, ale nie oznacza to, że nie możesz lub nie znajdziesz w europejskiej wypożyczalni aut, który ci się spodoba.

Europejskie przedstawicielstwa handlowe oraz wypożyczalnie samochodów oferują samochody osobowe, ciężarowe i dostawcze pochodzące z całego świata, od samochodów japońskich, takich jak Nissans, po niemieckie, takie jak Volkswageny, Audis, BMW i inne. Od pełnowymiarowego vana do przewożenia całego zespołu roboczego po eleganckiego Mercedesa sedana, będziesz miał wiele pojazdów do wyboru podczas kolejnej zagranicznej podróży lub wakacji.

Jedną z cech dobrej lokalizacji wynajmu samochodów jest dostępność różnych klas samochodów osobowych i ciężarowych, od ciężkich SUV-ów po niedrogie samochody kompaktowe. Firmy na całym świecie mogą oferować tego typu usługi, zapewniając, że znajdziesz odpowiednią jazdę w Europie, Ameryce Północnej lub gdziekolwiek indziej.

>

Czy zasady wynajmu i prawa jazdy są takie same w Europie jak w Ameryce Północnej?

Istnieje kilka pytań, na które należy odpowiedzieć przed wynajęciem samochodu w dowolnym miejscu na świecie. Na przykład, czy jesteś pełnoletni, aby wypożyczyć samochód w wybranym kraju lub stanie? USA Today zauważa, że ograniczenia dotyczące młodych najemców różnią się nieco w całej Europie. Na przykład w niektórych krajach dostawcy usług wynajmu mogą wymagać, aby kierowca miał co najmniej 25 lat, a w innych wynajmował samochód 23-latkom.

Zawsze warto sprawdzić w firmie przed wyjazdem na wycieczkę, aby upewnić się, że nie ma dodatkowych opłat lub lokalnych przepisów, z którymi można się spotkać. W niektórych krajach europejskich obowiązuje również górna granica wieku przy wynajmie, więc jeśli masz 70 lat lub więcej, opłaca się zapewnić sobie możliwość wynajęcia w wybranym przez siebie miejscu.

Po sprawdzeniu, czy spełniasz międzynarodowe przepisy wiekowe, sprawdź zasady ruchu drogowego. Jazda w Wielkiej Brytanii i innych krajach, które korzystają z lewej strony drogi, będzie prawdopodobnie największym szokiem kulturowym dla amerykańskiego kierowcy, ale istnieje wiele innych norm i praw, które można zinternalizować, od definicji znaków drogowych do etykiety sygnalizacji świetlnej. Bezpieczeństwo ma fundamentalne znaczenie bez względu na to, dokąd Cię zaprowadzi.

>

Jakie są wymagania dotyczące prawa jazdy w różnych krajach?

Niektóre kraje pozwalają na prowadzenie pojazdu z amerykańskim prawem jazdy, bez konieczności wypełniania nowych formalności. Jednak nie wszędzie tak jest, więc status prawa jazdy jest czymś innym, co należy sprawdzić przed wyjazdem do Europy. AAA zaleca ubieganie się o Międzynarodowe Prawo Jazdy podczas jazdy za granicą, ponieważ dokument ten jest akceptowany w 150 krajach jako ważne poświadczenie prowadzenia pojazdu i forma identyfikacji. Posiadając tak powszechnie akceptowane prawo jazdy, można uniknąć kar na całym świecie.

>

Czy metody płatności za wynajem różnią się między Ameryką a Europą?

Współpracując z wypożyczalnią aut, która prowadzi działalność w Ameryce Północnej i Europie, prawdopodobnie masz szczęście, jeśli chodzi o proste i rozpoznawalne metody płatności. Na przykład, korzystając ze strony internetowej  w celu zabezpieczenia wynajmowanego w Stanach Zjednoczonych pojazdu z wyprzedzeniem, wystarczy podać dane karty kredytowej i można odebrać pojazd po przybyciu do biura. Podczas gdy strona  nie akceptuje informacji o karcie kredytowej w przypadku wynajmu międzynarodowego, należy szukać międzynarodowej agencji wynajmu akceptującej wszystkie główne karty kredytowe.

Karta kredytowa jest powszechnie akceptowaną, standardową metodą płatności za wynajem samochodu. Nie jest możliwe używanie kart z zapisanymi wartościami, przedpłaconych kart debetowych i kart podarunkowych, aby zakwalifikować się i zapłacić kaucję w serwisie www. Dzięki temu można korzystać z tych metod przy dokonywaniu dodatkowych płatności przy zwrocie samochodu.

Czy będziesz potrzebował specjalistycznego ubezpieczenia podczas jazdy za granicą?

Sytuacja i zakres Państwa ubezpieczenia może się różnić w zależności od kraju, a opcje obowiązujące w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku mogą nie być akceptowane za granicą. W takich przypadkach Departament Stanu USA sugeruje, aby w porozumieniu z wypożyczalnią aut wykupić dodatkowe ubezpieczenie o wartości co najmniej równej

Tani wynajem aut Platinum Rent

Metody płatności w wypożyczalni samochodów

Platinum Rent

Szczecin Oddział

Godziny pracy

  • poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
  • sobota: 9:00-14:00
  • niedziela/święta: nieczynne
TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ