FAQ do wypożyczalni

Lista najczęściej zadawanych pytań, z którymi na co dzień spotyka się nasza wypożyczalnia samochodów w Szczecinie:

Jakich dokumentów potrzebuję, aby wypożyczyć auto?

Wynajem samochodu wymaga przedstawienia aktualnego prawa jazdy oraz dokumentu potwierdzającego tożsamość (dowód osobisty lub paszport).

Wynajem auta – jak wygląda procedura?

Po okazaniu dokumentów oraz dokonaniu wyboru samochodu podpisywana jest umowa najmu , z którą należy szczegółowo się zapoznać, gdyż reguluje ona zakres użytkowania samochodu oraz określa ogólną politykę wypożyczalni dotyczącą świadczonych usług.

Co powinna zawierać umowa wynajmu samochodu?

Umowa powinna wskazywać informacje o stanie technicznym i wizualnym samochodu, z dołączonym protokołem zdawczo-odbiorczym. Musi jasno określać procedury postępowania w wypadku zdarzeń losowych, tj. kradzież, wypadek, uszkodzenie, awaria auta – ze wskazaniem odpowiedzialności. Powinna również zawierać tabelę opłat podstawowych i dodatkowych, spis wyposażenia i informacje o ubezpieczeniu.

Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy wynajmu auta?

Przede wszystkim należy przeprowadzić dokładną inspekcję auta, zwracając uwagę, czy jego stan pokrywa się z opisem w umowie. W przypadku rozbieżności należy niezwłocznie poinformować obsługę. Najrozsądniej jest sporządzić dokumentację fotograficzną stanu auta, np. telefonem komórkowym.

Czy mogę wypożyczyć auto bez limitu kilometrów?

Limit kilometrów jest częstą regułą przy wynajmie auta. Jednak jeśli chcemy wypożyczyć auto bez limitów, powinniśmy zapytać o taką opcję, gdyż najczęściej wypożyczalnie są elastyczne w tym względzie. Za auto bez limitu możemy wtedy zapłacić po prostu większą cenę. Nasza wypożyczalnia aut oferuje również pojazdy bez ograniczeń kilometrów.

Co w przypadku anulowania rezerwacji?

Jeżeli anulowanie nastąpi na minimum 24 godziny przed odbiorem auta klient nie zostanie obciążony żadną opłatą, natomiast w przypadku anulowania w ciągu mniej niż 24 godzin klient może zostać obciążony całą kwotą najmu.

Czym jest kaucja i czy muszę ją płacić?

Wypożyczalnia samochodów zabezpiecza się w ten sposób na wypadek ewentualnego uszkodzenia auta oraz przekroczenia warunków umowy z winy Klienta. Standardowo kwota kaucji jest w całości zwracana po zakończeniu okresu wynajmu, jeśli nie doszło do uchybień ze strony wynajmującego. Kwota kaucji jest uzależniona od klasy samochodu i z reguły wynosi 500 zł.

Czy mogę wypożyczyć auto bez kaucji?

Niektóre wypożyczalnie samochodów oferują taką możliwość, ale jest ona najczęściej obwarowana restrykcyjnymi zapisami w umowie, które mogą obciążyć Klienta dodatkowymi kosztami, dlatego w takim wypadku należy zawsze uważnie przeczytać umowę. Nasza wypożyczalnia oferuje wynajem auta bez kaucji stałym klientom.

Jaka jest polityka paliwowa wypożyczalni samochodów?

Nasza wypożyczalnia dostarcza samochody z pełnym zbiornikiem paliwa, za które wynajmujący nie płaci z góry, za to zwracając samochód musi zadbać o uzupełnienie baku do pełna. Najlepiej jest poprosić pracownika wypożyczalni o dotankowanie auta w naszej obecności, abyśmy mogli być pewni co do ilości paliwa w zbiorniku.

Co się stanie, jeśli przed zwrotem zapomnę zatankować auto?

W takim wypadku Klient zostanie obciążony kosztami tankowania, płacąc za brakujące paliwo oraz za usługę uzupełnienia zbiornika.

Czy mogę wypożyczyć auto, nie posiadając karty kredytowej?

W wypożyczalni samochodów Platinum Rent akceptujemy płatności zarówno gotówką jak i kartą kredytową lub debetowa.

Co należy zrobić w razie awarii samochodu lub wypadku?

Należy natychmiast skontaktować się z wypożyczalnią i zastosować się do wskazówek pracownika. Nie należy podejmować naprawy na własną rękę, gdyż jej koszt nie zostanie pokryty z ubezpieczenia auta. Nasza wypożyczalnia w takich sytuacjach zapewnia bezpłatnie auto zastępcze.

Czy ponoszę odpowiedzialność finansową za auto w razie awarii lub wypadku niezawinionych przeze mnie?

Nasza wypożyczalnia samochodów pokrywa w takiej sytuacji koszty naprawy. Natomiast regulacje co do odpowiedzialności finansowej w razie szkody są różne w różnych firmach, więc najlepiej zawsze przeczytać umowę

Czy inna osoba może być kierowcą wynajętego samochodu?

Tak, ale należy podać przy załatwianiu formalności dane dodatkowego kierowcy oraz przedstawić jego dokument tożsamości oraz prawo jazdy, gdyż w innym wypadku nie zadziała ubezpieczenie pojazdu.

TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ