Auto zastępcze

Solidne i funkcjonalne auto zastępcze

Wynajem auta zastępczego z OC sprawcy stanowi duże udogodnienie i odciążenie dla poszkodowanego uczestnika zdarzenia drogowego. Każdego dnia możecie Państwo, jako strona poszkodowana, skorzystać z profesjonalnej wypożyczalni samochodów i wybrać odpowiedni model w dobrym standardzie.

Aby mieć prawo do wynajmu auta zastępczego bez ponoszenia kosztów z własnego budżetu należy pamiętać o wykonaniu wszystkich poniższych działań:

 • wezwać policję lub
 • spisać oświadczenie ze sprawcą,
 • spisać numer polisy sprawcy,
 • zapisać numer szkody,
 • niezwłocznie zgłosić szkodę do ubezpieczyciela sprawcy,
 • wysłać uzupełnioną dokumentację do ubezpieczyciela sprawcy.

Wszystkie formalności możecie Państwo również zlecić naszej wypożyczalni samochodów. Skontaktujemy się z ubezpieczycielem sprawcy zdarzenia i będziemy nadzorować wszystkie kwestie formalne, a Państwu zapewnimy właściwe auto zastępcze.

Wypożyczalnia samochodów

Auto zastępcze z OC sprawcy – rozwiązanie na miarę czasów

Możliwość wynajmu auta zastępczego z OC sprawcy jest ułatwieniem dla osób prywatnych oraz właścicieli firm. Poruszając się na co dzień samochodem nie sposób przesiąść się do komunikacji miejskiej bez całkowitej zmiany rozkładu dnia, dla tego samochód zastępczy jest oczywistym rozwiązaniem.

Poszczególne firmy ubezpieczeniowe mają indywidualne wytyczne dotyczące finansowania wynajmu aut zastępczych, natomiast zasady ogólne obowiązują w całej branży. Przed wypożyczeniem auta zastępczego z OC sprawcy należy pamiętać o tym, że:

 • wniosek do ubezpieczyciela należy odpowiednio umotywować,
 • klasa samochodu zastępczego ma być taka sama, jak klasa uszkodzonego auta lub niższa,
 • stawki wynajmu nie mogą być zawyżone w porównaniu do cen lokalnych wypożyczalni,
 • wynajem na koszt ubezpieczyciela trwa do dnia naprawy Państwa auta lub zakupu nowego pojazdu w przypadku szkody całkowitej,
 • kiedy nie można wyegzekwować obciążenia sprawcy (zbiegł, nie posiada ważnego OC) koszty pokryje Państwa ubezpieczyciel z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Nasza wypożyczalnia w trybie natychmiastowym dostarcza auto zastępcze z OC sprawcy na Państwa życzenie. Udostępniony samochód będzie objęty pakietem ubezpieczeń zapewniających komfort jazdy na każdej drodze.

Wiedza i doświadczenie w dziedzinie aut zastępczych

Oczekując na naprawę własnego auta lub decyzję ubezpieczyciela o uszkodzeniach trwale wykluczających auto z ruchu drogowego możecie Państwo jeździć samochodem zastępczym z naszej wypożyczalni aut. Zapewniamy wysokie standardy obsługi oraz solidne pojazdy we flocie.
Auto zastępcze kojarzone jest głównie z wypadkiem drogowym lub kolizją. Przykładem innych okoliczności wynajmu auta zastępczego może być standardowe uszkodzenie i awaria powstałe podczas codziennego użytkowania własnego samochodu. W pierwszym przypadku koszty pokrywa ubezpieczyciel sprawcy, w drugim – sam wypożyczający.

TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ