Wypożyczonym autem na Hel (cz. 3 nadmorskiego przewodnika Wypożyczalni Samochodów Szczecin)

>

Wypożyczonym autem na Hel

Dalsze wyprawy wymagają sprawnego auta. Na szczęście niekoniecznie własnego. Wypożycz samochód i ruszaj na spotkanie z przygodą. Jeśli zależy Ci na zwiedzeniu nietypowego, nadmorskiego zakątka naszego kraju, to koniecznie zdecyduj się na Hel. Wyruszając ze Szczecina, dotrzesz na półwysep w około 5 godzin. Jeżeli skorzystasz z usług wypożyczalni samochodów, to możesz podróżować naprawdę komfortowo.

>

Jakie atrakcje czekają na Helu

Wyprawa wiąże się z niezapomnianym przejazdem po półwyspie, w czasie którego momentami widać obydwie linie brzegowe – na osobach mieszkających „śródlądowo” robi to duże wrażenie. Ponadto piaszczyste i czyste plaże zachęcają do odpoczynku nad brzegiem Bałtyku. Miłośnicy zwierząt maja okazję odwiedzić Helskie Fokarium. Na półwyspie znajduje się również Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Latarnia Morska, port oraz Muzeum Obrony Wybrzeża.

W ciepłe dni helska promenada zapełnia się tłumami urlopowiczów, a kamienne umocnienia falochronów oraz zatopione wraki statków stają się wyzwaniem dla płetwonurków. Wielbiciele zabytków architektonicznych mogą podziwiać zjawiskowe domki ryglowe, które pochodzą z przełomu XVIII i XIX wieku, a dzięki swojej wartości kulturowej, zostały wpisane do rejestru zabytków. Jak widać, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

>

Jak wybierać z oferty wynajmu samochodów, planując rekreacyjny wyjazd

Na początek rozważ, ile osób ma z Tobą podróżować – wtedy dobierz rozmiar wynajmowanego auta do potrzeb współtowarzyszy. Zwróć uwagę na obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach oraz dobrze zaplanuj przestrzeń bagażową. Wybierając się na Hel na kilka dni, postaw na wygodny, klimatyzowany pojazd, który będzie zapewniał komfort podróży – zwłaszcza dla Ciebie jako kierowcy. Spakuj kilka rzeczy, wszystkie sprawy bieżące zostaw w domu i daj się ponieść przygodzie na zjawiskowo pięknym Helu.

Możesz też zboczyć z trasy i zobaczyć inne ciekawe miejscowości nad polskim morzem – w kolejnym wpisie poznamy kilka z nich.

Platinum Rent

Szczecin Oddział

Godziny pracy

  • poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
  • sobota: 9:00-14:00
  • niedziela/święta: nieczynne
TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ