Pełna mobilność podczas podróży, czyli o wypożyczaniu samochodów z lotniska w Szczecinie

>

Mobilność podczas podróży

Szczecin z roku na rok przyciąga coraz więcej urlopowiczów. Sezon letni roku 2016 obfitował w prawie 2 miliony turystów, z czego część dotarła na Pomorze samolotem. Tegoroczny sezon nie odbiega od liczby turystów sprzed roku, a możliwości transportowe zostają rozszerzane dla pełnego komfortu podróżujących. Opcje wygodnego przemieszczania się czekają na turystów już na stanowisku wypożyczalni samochodów z lotniska w Szczecinie.

Delegacje, wycieczki czy innego rodzaju podróże mogą w szybki sposób zamienić się z przyjemnych i rozwijających w nieznośne i bardzo męczące. Nierzadko jest to wynik braku odpowiednich środków transportu, które są niedostosowane do potrzeb, czasu oraz miejsca, w którym podróżujący się znajduje lub dokąd zmierza. Cała droga z punktu A do punktu B ma szansę być bezproblemowa, o ile zaplanowana podróż będzie obejmowała elementy niezbędne do sprawnego poruszania się. Jak to wygląda, kiedy turysta przylatuje do Polski z drugiego końca kraju lub z zagranicy?

>

Lądujemy w Porcie Lotniczym Goleniów w Szczecinie – co dalej?

Szczęśliwe lądowanie w porcie to jedynie pokonanie pewnego odcinka podróży. Tu dopiero rozpoczyna się właściwa przygoda związana z licznymi wariantami transportu, jakie oferuje komunikacja publiczna czy firmy taksówkarskie. Czy warto z nich korzystać?

  • Taksówki są dostępne całodobowo, czekają na potencjalnych klientów tuż przy lotnisku i w pełnym komforcie zawożą we wskazane miejsca. Turysta nie musi znać miasta, nie musi prowadzić pojazdu. W zasadzie nic nie musi, ale to kosztuje. I to nie mało. Opłata od kilometra oraz od postoju w dużym mieście może wzbić się do ogromnych sum pieniędzy, które stale rosną wraz z kolejną godziną w drodze lub na drodze (jeżeli stoimy w korku).
  • Autobusy i tramwaje wydają się być tańszą alternatywą, co nie oznacza, że korzystanie z takich usług transportowych jest komfortowe. Ciężkie bagaże, niewygodne walizki, zatłoczenie, zależność od rozkładów jazdy, ograniczone trasy oraz niewiedza, do którego tramwaju czy autobusu wsiąść i gdzie wysiąść nie wpływają na wygodę podróżujących.

Korzystanie ze środków transportu, które są powszechnie obecne w Szczecinie, niosą za sobą pewne skrajności: ograniczony czas lub długie wyczekiwanie, taniość lub wygórowane stawki, niewygoda i maksimum komfortu. W zależności od preferencji, ilości pieniędzy w portfelu oraz kilometrów do przebycia w ciągu określonego czasu, można skorzystać z ogólnie dostępnych możliwości transportu. Jednak kiedy turysta nie chce iść na kompromis, a energię woli spożytkować na przyjemności związane z podróżą, wówczas potrzeba innych rozwiązań.

>

Wynajem auta z lotniska w Szczecinie – stolicy turystyki

Najlepszą alternatywą dla transportu publicznego jest auto z wypożyczalni samochodów z lotniska. Korzystając z tej usługi, podróżujący nie musi martwić się o przejazd z lotniska do hotelu lub innego miejsca, do którego ma plany pojechać. Dodatkowo otrzymuje on pakiet ubezpieczeń, gwarancję bardzo dobrego stanu technicznego pojazdu oraz minimum formalności. Wystarczy skontaktować się z pracownikiem wypożyczalni i omówić warunki wynajmu. Samochód zostanie dostarczony pod Port Lotniczy Goleniów lub w innym punkcie. Dzięki temu turysta zyska czas, który musiałby poświęcić na przesiadki z samolotu do taksówki, z taksówki do tramwaju, z tramwaju do autobusu czy w innych, podobnych sobie konfiguracjach. Kiedy nastąpi czas powrotu, podróżujący może spokojnie dojechać na lotnisko wypożyczonym samochodem, bez obawy o bagaż wypełniony suwenirami czy zmęczenie wrażeniami z pobytu w Szczecinie.

Możliwość swobodnego przemieszczania się między miastami lub państwami jest komfortem, który ułatwia wyjazdy służbowe czy prywatne wycieczki. Żeby zapewnić sobie tę mobilność, potrzeba auta, które z lotniska w Szczecinie dowiezie turystę w każde miejsce, które chce zwiedzić. Wypożyczając samochód, może całkowicie oddać się przyjemności poznawania uroków Szczecin i prawdziwie wypocząć w nadmorskiej stolicy turystyki.

Platinum Rent

Szczecin Oddział

Godziny pracy

  • poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
  • sobota: 9:00-14:00
  • niedziela/święta: nieczynne
TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ