Alamo Rent a Car wypożyczalnia samochodów w Ameryce

>

Alamo Rent a Car wypożyczalnia samochodów w Ameryce

Alamo Rent a Car jest agencją wynajmu samochodów w Stanach Zjednoczonych. Posiada oddziały w Clayton, Missouri i oddziały w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Afryce, Europie i Oceanii.

Alamo powstało na Florydzie w 1974 roku. W 1996 roku Alamo zostało przejęte przez Republic Industries (później nazwane AutoNation). W 2000 r. AutoNation wyodrębnił wynajem samochodów jako wypożyczalnię ANC. ANC złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości rok później, jej nieruchomości zostały sprzedane Vanguard Automotive Group (kontrolowanemu przez Cerberus Capital Management) w 2003 roku. W 2007 r. Vanguard został przejęty przez przedsiębiorstwo Enterprise Holdings, operatora największego wypożyczalni samochodów w Ameryce Północnej, Enterprise Rent-A-Car.

>

Skargi i krytyka w wypożyczalni samochodów Alamo Rent

Alamo Rent a Car był krytykowany za niezapewnienie odpowiedniego dostępu do/od budynków terminalowych do wypożyczalni samochodów dla osób na wózkach inwalidzkich; według amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, Alamo było przedmiotem wielu takich skarg; Alamo osiągnęło porozumienie z rządem w sprawie skarg wniesionych przez Departament Sprawiedliwości. W Waszyngtonie w poczcie waszyngtońskiej pojawił się raport o problemach z zwracaniem przez klientów samochodów po godzinach; w jednym przypadku klient zwrócił nieuszkodzony samochód po godzinach, ale Alamo twierdziło, że został on naprawiony i zażądał dodatkowych 785 dolarów; Alamo zrzekło się roszczenia po tym, jak najemca groził pociągnięciem go do sądu. Raport w Denver Post opisał podróżnego, który w czasie świąt Bożego Narodzenia został obciążony opłatą w wysokości $950 za dzień przez Alamo w okresie świąt Bożego Narodzenia w przypadku oczywistego żonglowania ceną. W New York Timesie pojawił się raport, że rzekomo "średniej wielkości" Alamo wynajmowało samochody, które były "niewygodnie małe"."W opublikowanym dziś w USA raporcie Raport sugerował, że wzrost stawek czynszowych za wynajem samochodów, które w 2013 r. wynosiły średnio 4%, skłoniły wielu użytkowników wypożyczanych samochodów do przestawienia się na taksówki. Dwie grupy rzecznictwa bezpieczeństwa ruchu samochodowego złożyły w 2010 r. petycję do Federalnej Komisji Handlu w sprawie zakazania przedsiębiorstwu Enterprise Holdings, spółce macierzystej Alamo, wynajmowania wycofanych z eksploatacji pojazdów, które nie zostały naprawione. Alamo zostało skrytykowane w New York Times za niedostarczenie na jego stronie internetowej informacji o stawkach ubezpieczenia wypożyczanych samochodów.

>

Pojazdy północnoamerykańskie

Przeklasyfikowanie wagonów w Alamo spowodowało znaczne zamieszanie wśród klientów. Samochody takie jak Chevrolet Cruze są klasyfikowane jako kompaktowe w innych firmach, ale w Alamo jako średniej wielkości:

 • kompaktowe: Nissan Versa lub podobne
 • średnia wielkość: Toyota Corolla lub podobne
 • samochód standardowy: Chrysler 200 lub podobny
 • pełnowymiarowy: Chevrolet Malibu lub podobne
 • SUV średniej wielkości SUV: Ford Escape lub podobne
 • SUV standardowy: Jeep Grand Cherokee lub podobny
 • premia: Nissan Maxima lub podobna
 • SUV pełnowymiarowy : Chevrolet Tahoe lub podobne.
 • minivan: Dodge Grand Caravan lub podobne

Samochody z wypożyczalni są różne poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin

podroz-wynajetym-samochodem-cena-promocja

Platinum Rent

Szczecin Oddział

Godziny pracy

 • poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
 • sobota: 9:00-14:00
 • niedziela/święta: nieczynne
TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ