Wypożyczalnia samochodu z lotniska Goleniów Szczecin kilka sprawdzonych sposobów na wybór najlepszej oferty

Wypożyczalnia samochodu z lotniska Goleniów Szczecin kilka sprawdzonych sposobów na wybór najlepszej oferty

Wypożyczalnia samochodu  z lotniska Goleniów Szczecin kilka sprawdzonych sposobów na wybór najlepszej oferty. Poszukujesz samochodu do wynajęcia, ale zależy Ci, aby usługa nie była droga? Tani wynajem samochodu oferuje niejedna wypożyczalnia w Szczecinie i wielu innych miastach Polski. Nie zawsze jednak niska opłata podstawowa oznacza najkorzystniejsze rozwiązanie. Podpowiadamy, jak tanio wynająć bezpieczne i komfortowe auto.

Wypożyczalnia samochodów z lotniska
wypożyczalnia samochodu z lotniska Goleniów Szczecin

Wypożyczalnia samochodów z lotniska

Korzystny wynajem samochodu – skorzystaj z porównywarek

Poszukiwania auta do wynajęcia warto rozpocząć podobnie, jak wybór noclegów na wakacje oraz innych usług – od porównania ofert dostępnych na rynku. Wypożyczalnia samochodów z lotniska w Szczecinie swoje ceny może uzależniać nie tylko od proponowanych warunków czy klasy oferowanych pojazdów, ale także renomy firmy, nakładów reklamowych oraz innych kryteriów nieznanych dla klienta. W praktyce oznacza to, że droższy wynajem samochodu z lotniska Goleniów w Szczecinie wcale nie musi oznaczać usługi na wyższym poziomie niż u tańszej konkurencji.

W Internecie działa wiele serwisów udostępniających specjalne porównywarki. Takie narzędzie jest bardzo wygodne, ponieważ pozwala bardzo szybko zorientować się w ofertach dostępnych na rynku, porównać ceny najmu, koszty dodatkowe oraz warunki proponowane przez poszczególne wypożyczalnie bez konieczności szczegółowego analizowania informacji zamieszczanych na stronach różnych firm.

W porównywarkach często można sprawdzić nie tylko koszt najmu, ale także:

  • typ dostępnych pojazdów,
  • wyposażenie dodatkowe aut,
  • sposoby rezerwacji,
  • miejsce odbioru,
  • limit kilometrów.

Wypożyczalnia samochodu z lotniska Goleniów Szczecin kilka sprawdzonych sposobów na wybór najlepszej oferty

Wiele osób ma problem z odkładaniem różnych spraw na ostatnią chwilę. Wynajem samochodu warto jednak zaplanować odpowiednio wcześnie. O firmowych konferencjach i szkoleniach, rodzinnych imprezach czy wyjazdach na urlop wiemy długo przed planowaną datą wydarzenia. To pozwala dokładnie przeanalizować oferty i wcześniej zarezerwować potrzebny pojazd.

Wiele wypożyczalni samochodów proponuje korzystne rabaty dla osób rezerwujących auto z dużym wyprzedzeniem, ponieważ firmom pozwala to wydajniej wykorzystać dostępną flotę. Zgłoszenie się po samochód bez wcześniejszej rezerwacji może skutkować brakiem wybranego modelu lub dodatkową opłatą.

Przeanalizuj warunki najmu samochodu z wypożyczalni

Każda wypożyczalnia aut posiada własny regulamin, który przedstawia szczegółowe warunki świadczonych usług. Na firmowej stronie mogą być promowane opłaty bez dodatkowych kosztów, dlatego przed rezerwacją samochodu warto dokładnie przeanalizować całkowite koszty interesującej nas usługi. Pierwszą kwestią jest limit kilometrów. W przypadku krótkiej podróży na znanej nam trasie nie będzie on większym problemem, ponieważ z reguły potrafimy określić w przybliżeniu, ile kilometrów przejedziemy. Warto jednak pamiętać, że przekroczenie takiego limitu nawet o 1-2 km powoduje naliczenie dodatkowej opłaty. Osoby, które planują dłuższe wyjazdy, powinny rozważyć oferty wypożyczenia pojazdu bez limitu kilometrów. Taki wynajem samochodu z pozoru jest droższy, ale po ogólnym rozliczeniu może oznaczać oszczędności.

Wysokie odsetki często są naliczane również za oddanie auta po terminie (wypożyczalnie zwykle stosują rozliczenia dobowe).

Tani wynajem aut – sprawdź, jak wygląda rozliczenie paliwa

Gdy nie chcesz niepotrzebnie przepłacać, przed podpisaniem umowy sprawdź, jak wygląda kwestia rozliczeń paliwa. Tani wynajem aut w Szczecinie może wiązać się z dodatkową opłatą, gdy oddasz pojazd z pustym bakiem. Wiele wypożyczalni dostarcza klientom samochody z zatankowane do pełna i wymaga takiego samego zwrotu. Rzadziej firmy wypożyczają pojazd z pełnym bakiem, a umożliwiają zwrot pustego baku. W takim przypadku zwykle naliczana jest wysoka cena początkowa za paliwo (jest ono liczone po wyższej cenie niż na stacjach benzynowych). Istnieje także możliwość wypożyczenia samochodu z pełnym bakiem, a po jego zwrocie wypożyczalnia odlicza cenę za paliwo, które pozostało w baku.

Przed podpisaniem umowy, należy dokładnie sprawdzić, jaką formę rozliczeń stosuje wypożyczalnia samochodów z lotniska Goleniów w Szczecinie, z której oferty korzystamy.

Zwróć uwagę na wyposażenie dodatkowe i polisy ubezpieczeniowe

Tańsze oferty często wiążą się z brakiem polis ubezpieczeniowych. Oczywiście każdy wynajmowany samochód musi posiadać obowiązkowe OC, ale już polisa NNW czy Assistance nie jest wymogiem. Przed skorzystaniem z promocyjnej oferty warto ocenić, czy możemy potrzebować nagłej pomocy na drodze (np. holowania lub ewentualnego przewozu pasażerów do pobliskiego hotelu). Za dodatkowe polisy wypożyczalnia aut może naliczać opłatę, dlatego na dokupienie ubezpieczeń najczęściej decydują się osoby, które planują dłuższą podróż.

Kolejną kwestią jest wyposażenie dodatkowe. Wiele wypożyczalni proponuje wynajem samochodów z nawigacją GPS, fotelikiem dziecięcym, śnieżnymi łańcuchami na koła i innym wyposażeniem zwiększającym komfort podróżowania. Za takie dodatki często naliczane są wysokie opłaty, dlatego warto przemyśleć, czy nie taniej wyjdzie, gdy zabierzemy ze sobą własny sprzęt.

Tani wynajem samochodu – podsumowanie

Na cenę wypożyczenia auta wpływa wiele czynników. Osoby, którym zależy, aby wynajem samochodu był maksymalnie tani, powinny dokładnie porównać oferty dostępne na rynku oraz zwrócić uwagę na rodzaj pojazdu i pojemność silnika (spalanie bezpośrednio przekłada się na koszty podróży). Należy także pamiętać o weryfikacji limitu kilometrów, sposobu rozliczeń za paliwo, kosztach ubezpieczeń i wyposażenia dodatkowego.

Umów sie na rezerwację

PLATINUM RENT
ul. Madalińskiego 8/109
70-101 Szczecin
E-mail: biuro@wypozyczalniaszczecin.pl
791 994 500

Platinum Rent poleca

TOP
ZAREZERWUJ