Lato w drodze: wynajem samochodów 4x4

>

Lato w drodze: wynajem samochodów 4x4

Lato to idealna pora na samochodowe wycieczki krajoznawcze oraz odkrywanie nieznanych obszarów. Wielu turystów nie chce poprzestać wyłącznie na zwiedzaniu popularnych miast i poszukuje terenów oddalonych od zgiełku cywilizacji. Do takiej wyprawy na pewno użyteczny okaże się pojazd napędzany na cztery koła. Co zrobić jeśli takiego nie posiadamy? Świetnym wyjściem z tej sytuacji będzie skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów.

>

SUV czy auto terenowe?

Kiedy zdecydujemy się na wynajęcie auta z napędem na cztery koła, z pewnością staniemy przed dylematem, czy wybrać typowe terenowe auto czy też SUV. W pierwszej kolejności powinniśmy wziąć pod uwagę cel naszej podróży. W przypadku, gdy wybieramy się na urlop z rodziną, a przy tym zamierzamy jeździć po polnych, leśnych, a także miejskich drogach, wystarczy nam SUV. Jeśli natomiast wybieramy się w naprawdę dziką okolicę, w której dominuje niezwykle zróżnicowana rzeźba terenu, bez wyraźnie wyodrębnionych dróg, najlepszym samochodem do wypożyczenia okaże się terenówka.

>

Różnice w budowie SUV-a i terenówki

Choć na pierwszy rzut oka SUV-y i typowe auta terenowe wydają się być do siebie łudząco podobne, to występują w nich zasadnicze różnice konstrukcyjne. SUV-y to auta uniwersalnie, skonstruowane w taki sposób, aby połączyć w sobie cechy samochodu osobowego z terenowym. Sprawia to, że pojazdy te są o wiele wygodniejsze niż auta terenowe, jednak gorzej sprawdzają się w przeprawach po bezdrożach i w wymagającym terenie, takim jak bagna i rozlewiska. Samochody terenowe natomiast wyposażone są w dodatkową skrzynię biegów zwaną reduktorem. Pozwala ona na swobodne pokonywanie przeszkód terenowych przy bardzo niskiej prędkości. Bardzo ważnym elementem konstrukcyjnym w terenówkach jest też mocna i ogromnie wytrzymała rama, na której opiera się ciężar całego nadwozia. Jest ona niezwykle istotna w przeprawach terenowych, gdyż minimalizuje obciążenie pojazdu podczas jazdy po bezdrożach. Wszystkie te ulepszenia wpływają na znaczne zwiększenie zużycia paliwa. Specyficzne elementy konstrukcyjne terenówek sprawiają, że samochody te są niezwykle trudne w prowadzeniu podczas codziennej jazdy oraz nie zapewniają odpowiedniego komfortu pasażerom.

Wybór odpowiedniego auta z napędem na cztery koła zależy przede wszystkim od celu naszej podróży. W warunkach ekstremalnych doskonale sprawdzi się terenówka, jednak w przestrzeni miejskiej jej walory nie znajdą zastosowania. Do jazdy po łagodniejszym terenie najlepszym wyborem będzie uniwersalny i wygodny SUV.

TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ