Ubezpieczenia czy nie - wynajem aut

>

Ubezpieczenia czy nie - wynajem aut

CDW spełnia podstawową definicję ubezpieczenia, ponieważ przenosi część ryzyka z wynajmującego na wypożyczalnię samochodów. Jednakże firmy wynajmujące nie nazywają go ubezpieczeniem, ponieważ jest to zwolnienie między najemcą a firmą, że firma zrzeka się prawa do pobierania opłat od najemcy za ważne szkody wyrządzone pojazdowi. Firmy wynajmujące nie są licencjonowane ani regulowane jako ubezpieczyciele. Nie zgłoszono również żadnych roszczeń. Wynajmujące traktują CDW jako zrzeczenie się prawa do zapłaty najemcy za uszkodzenie samochodu.
Ochrona kartą kredytową z tytułu odszkodowania

>

Karty wydawane w Stanach Zjednoczonych oraz Trinidad i Tobago

Niektórzy wydawcy kart kredytowych (Visa, MasterCard itp.) oferują ubezpieczenie od kradzieży lub uszkodzenia wypożyczonych samochodów. Kilka kart (wymienione w poniższej tabeli) oferuje ubezpieczenie "pierwotne", dzięki czemu kierowca nie musi składać reklamacji w swoim ubezpieczeniu osobistym. Więcej kart oferuje dodatkowe ubezpieczenie. Oznacza to, że jeśli najemca posiada ubezpieczenie osobiste lub od pojazdów służbowych z odpowiednią ochroną ubezpieczeniową, to najpierw zapłaci to ubezpieczenie. Wówczas wystawca karty zapłaci opłatę z tytułu ubezpieczenia pierwotnego i pokryje wszelkie duże roszczenia powyżej limitu ubezpieczenia pierwotnego.

Jeżeli najemca nie posiada innego ubezpieczenia pojazdu od konkretnego roszczenia (brak ubezpieczenia lub brak ubezpieczenia w danym kraju, ubezpieczenie na wypadek kolizji itp.

Wszystkie cztery wymienione poniżej firmy obsługujące karty kredytowe pokrywają szkody powstałe w wyniku kolizji z niektórymi kartami. Główną różnicą pomiędzy kartami jest to, że Discover nie obejmuje nic więcej; Visa i niektóre karty MasterCard i American Express również pokrywają kradzież, podczas gdy inne karty MasterCard i American Express obejmują kradzież, wandalizm, uderzenie jelenia lub odprysk okna (źródła na dole stołu).

Inne kwestie ważne dla niektórych wypożyczalni aut to fakt, że Discover Card obejmuje tylko posiadacza karty, co nie jest pomocne, gdy ludzie wspólnie wypożyczają samochód. Visa i MasterCard obejmują jedynie umowy najmu na okres do 15 dni (nie licząc nawet pierwszych 15 dni dłuższych czynszów). Niektóre karty American Express i MasterCard nie nadają się do stosowania na brudzie i żwirowych drogach, ponieważ wykluczają "uszkodzenia powstałe na jakiejkolwiek powierzchni, innej niż związana powierzchnia, np. na betonie lub asfalcie". Niektóre karty Discover nie obejmują dróg prywatnych, takich jak centra handlowe, liczne podregiony, parki biznesowe, prywatne kampusy uniwersyteckie itp.

MasterCard i Visa w Stanach Zjednoczonych mówią, że pokrywają "Fizyczne szkody i/lub kradzieże", ale wstępny akapit dla niektórych kart MasterCard i wszystkich kart Visa ogranicza to do "kolizji lub kradzieży", więc wandalizm i grad są wykluczone. Może być niejednoznaczne, czy uderzenia jeleni i wiórów szklanych są zaliczane do "kolizji". Karty MasterCards z Bank of America i MBNA mają zwykle prostszy akapit otwierający, który pozostawia ochronę ubezpieczeniową na wypadek jakichkolwiek szkód fizycznych.

>

Ubezpieczenia czy nie - wynajem aut

Nawet wśród tych marek, niektóre karty nie są w pełni objęte ochroną, zwłaszcza karty debetowe i karty z niskimi limitami kredytowymi. Na przykład karta rabatu gotówkowego AmEx Platinum nie ma pokrycia. Karty MasterCard "Standardowe" nie mają pokrycia, podczas gdy karty "Premier","Gold" i "Platynowe" różnią się pod względem pokrycia. Karty Citi® / AAdvantage®, Citi ThankYou®, Citi® Dividend lub Citi CashReturns® MasterCard są godne uwagi za zapewnienie ochrony na całym świecie bez wyłączeń geograficznych, podczas gdy większość innych kart MasterCard, Visa i American Express nie obejmuje zasięgiem w Irlandii, Izraelu i Jamajce.

Programy te mają zastosowanie do kart wydawanych w Stanach Zjednoczonych, Trinidadzie i Tobago i najwyraźniej nigdzie indziej. Ponadto żadna karta kredytowa nie obejmuje czynszu, który jest rozliczany na rzecz strony trzeciej, np. w przypadku gdy firma ubezpieczeniowa jest bezpośrednio obciążana za czynsz.

Poniższa tabela stanowi podsumowanie, choć nie jest gwarantowana. Zasięg jest złożony i zmienia się okresowo. Personel telefoniczny nie zna zmian. Formalne polisy ubezpieczeniowe rządzą i nie są łatwo dostępne dla posiadaczy kart, którzy otrzymują jedynie streszczenia, jak linki poniżej.

"Utrata użytkowania" i opłaty administracyjne są często ogłaszane jako pokrywane przez karty kredytowe. Firmy obsługujące karty kredytowe płacą jednak te pozycje tylko wtedy, gdy wypożyczalnia samochodów dostarczy dowód. Jeśli wypożyczalnia samochodów nie dostarczy dowodu, wydaje się, że nie ma powodu, aby najemca również zapłacić. Sprawdź również https://wypozyczalniaszczecin.pl/wypozyczalnia-samochodow/wypozyczalnia-samochodu-z-lotniska/

Wypożyczalnia samochodów cennik Szczecin

krotkoterminowy-wynajem-auta-osobowego

Platinum Rent

Szczecin Oddział

Godziny pracy

  • poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
  • sobota: 9:00-14:00
  • niedziela/święta: nieczynne
TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ