Przylot do Polski - kompendium wypożyczenia samochodu na lotnisku w Szczecinie

>

Wypozyczalnia samochodów na lotnisku porady

Urlop w Polsce? Po kilkunastu latach odwiedzacie kraj przodków? Wakacje w Ojczyźnie warto zacząć od wizyty w wypożyczalni samochodów na lotnisku w Szczecinie. Dzięki temu nie jest się uzależnionym od konkretnych godzin odjazdów i przyjazdów oraz przede wszystkim można jechać kiedy się chce i gdzie się chce. Ponadto podczas niesprzyjających warunków pogodowych, jak wiadomo, samochodem podróżuje się o wiele łatwiej.

>

Wynajem aut - Port lotniczy Szczecin-Goleniów

Na terenie lotniska w Szczecinie funkcjonuje sześć dużych wypożyczalni samochodów. Działają one całą dobę. W związku z tym w każdej chwili można zgłosić się po auto. Warto również wiedzieć, że wypożyczalnie samochodów w Szczecinie na lotnisku zapewniają także możliwość wcześniejszej rezerwacji samochodu, który nas interesuje. Punkty wynajmu pojazdów znajdują się w ogólnodostępnej strefie hali przylotów Terminalu A szczecińskiego lotniska. Natomiast parking firm wynajmujących samochody zlokalizowany jest na poziomie 0 parkingu P1.

Wypożyczalnie samochodów na lotnisku Szczecin-Goleniów oferują różne rodzaje aut: osobowe oraz busy. Dostępna różnorodność pozwala klientom na wybranie odpowiedniego pojazdu dla swoich potrzeb. Standardem jest to, że maksymalny wiek samochodu to 2 lata. Poza wynajmem pojazdów najczęściej proponowane są także dodatkowe usługi, takie jak wypożyczenie auta bez limitu kilometrów, nawigacja oraz pełen pakiet ubezpieczenia. Dobrą wiadomością jest to, że zazwyczaj formalności związane z wynajem trwają 15 minut.

>

Przed odbiorem samochodu z lotniska Goleniów

Szukając auta należy zwracać uwagę na ukryte opłaty, szczególnie za dodatkowe ubezpieczenie, opłatę paliwową czy opłatę za płatność kartą. Podpowiadamy, że najbezpieczniej jest korzystać z ubezpieczenia z opcją minimalnego ryzyka, czyli bez wkładu własnego. Jedziecie w końcu na wakacje, więc po co się denerwować? Należy też pamiętać, że samochód zostanie udostępniony jedynie osobie, która posiada ważny paszport oraz ważne i honorowane na terytorium RP prawo jazdy.

Przed odebraniem samochodu z lotniska (przed odjechaniem z parkingu) i tuż przed jego oddaniem (po zaparkowaniu) dobrze jest zrobić zdjęcia auta z każdej strony. Pomoże to, gdy będzie trzeba udowodnić, że ewentualne zniszczenia wystąpiły już przed wynajmem (jeśli tylko zobaczycie jakąś wadę lub szkodę należy to bezzwłocznie zgłosić). Szczególną uwagę warto zwrócić na stan lakieru, rysy, przetarcia, wgniecenia a także na progi pod otwartymi drzwiami. Sprawdźmy stan szyb (szczególnie przedniej szyby), opon, felg, tapicerek bocznych i siedzeń. Dobrze jest zerknąć także czy udostępniono nam zapasowe koło i lewarek. Dodatkowo można sprawdzić: stan wody w spryskiwaczach i stan wycieraczek, działanie elektrycznych szyb i lusterek oraz w razie obecności odtwarzacza CD jego stan i działanie.

Po podpisaniu dokumentu o stanie technicznym pojazdu i poziomie paliwa wypożyczalnia powinna wręczyć nam m.in. umowę wynajmu samochodu wraz z treścią i warunkami ubezpieczenia, kopię (zwykle żółta) dokumentu o stanie technicznym samochodu i poziomie paliwa, kopię dowodu rejestracyjnego samochodu (niestety nie jest to standardem we wszystkich wypożyczalniach), numery kontaktowe do firmy oraz namiary telefoniczne w razie kolizji a także kopię vouchera na blokadę z karty kredytowej.

Wypożyczając samochód na lotnisku Goleniów należy kalkulować początkową opłatę w postaci kaucji, której wysokość jest uzależniona od klasy pojazdu. Oddając nieuszkodzony samochód, odbieramy pełną wysokość wpłaty. Podczas wydawania auta zostaniemy poproszeni o uiszczenie opłaty kaucji kartą kredytową lub gotówka. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wypożyczalnie samochodów honorują również przelewy na rachunek bankowy wynajmującego na dzień przed planowaniem wypożyczeniem samochodu.

Co do ceny to w większości wypożyczalni najtańsze, czyli najmniejsze samochody można wynająć za 200 złotych za dobę. Wypożyczenie droższych pojazdów z klasy premium wiąże się z trzy-, czterokrotnie większym kosztem.

Reasumując, wypożyczenie samochodów z lotniska w Szczecinie to dogodna opcja, która pozwoli na sprawną organizacje pobytu w Szczecinie. Posiadamy również oddział wypożyczalni samochodów w Warszawie

Platinum Rent

Szczecin Oddział

Godziny pracy

  • poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
  • sobota: 9:00-14:00
  • niedziela/święta: nieczynne
TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ