Co się stanie, jeśli mój wypożyczony samochód zostanie skradziony

>

Co się stanie, jeśli mój wypożyczony samochód zostanie skradziony

Nikt nie chce myśleć o tym, że ich wypożyczony samochód zostanie zniszczony lub skradziony, a podróż skrócona. Ważne jest jednak, aby zrozumieć, co się dzieje w przypadku kradzieży wypożyczonego samochodu. W ten sposób możesz być pewny, że ubezpieczysz swój wypożyczony pojazd. Przed rozpoczęciem podróży trzeba będzie przeprowadzić kilka badań, aby upewnić się, że dobrze zrozumiałeś warunki wynajmu. Musisz również dowiedzieć się, czy istnieją jakieś ograniczenia określone w umowie najmu. Platinim Rent przygotował szybki przewodnik, który pomoże Ci w tym zadaniu.

>

Kroki do podjęcia w przypadku kradzieży wypożyczonego samochodu

Po pierwsze, należy zgłosić kradzież policji. Daj im znać, czy Twój osobisty dobytek znajdował się w samochodzie w momencie, kiedy był brany.

Należy również jak najszybciej skontaktować się z wypożyczalnią samochodów, aby poinformować ją o kradzieży samochodu. Powiedz im, że powiadomiłeś policję.

Wypożyczalnia aut może obciążyć Państwa opłatą w oparciu o odpowiedzialność lub nadwyżkę określoną w umowie najmu. Upewnij się, że przechowujesz kopię paragonów lub raportów o zdarzeniach. Odpowiedzialność finansowa zależy od tego, czy wykupiłeś ubezpieczenie wypożyczonego samochodu.

>

Czy ubezpieczenie chroni Cię przed kradzieżą

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych nie pokryje Państwa kosztów za kradzież wypożyczonego samochodu, jeśli kradzież była wynikiem niedbalstwa lub złamania warunków umowy najmu. Jeśli firma ubezpieczeniowa pokryje koszty kradzieży wynajmowanego samochodu, najprawdopodobniej będzie ona potrzebowała od Państwa kopii raportu policyjnego.

Czy w przypadku kradzieży będę musiał zapłacić pełną kwotę za wypożyczony samochód - umowa

Odpowiedzialność finansowa zależy od tego, gdzie wynajmują Państwo pojazd i od jakiego dostawcy. Odpowiedzialność finansowa jest ograniczona do tej kwoty jaką określają warunki umowy, tak więc nie będziesz musiał płacić za cały koszt pojazdu zastępczego.

Dla obywateli amerykańskich, którzy wynajmują samochód w USA, wykup ubezpieczenia jest opcjonalny. Oznacza to, że jeśli nie posiadasz żadnego ubezpieczenia samochodu, ubezpieczenia karty kredytowej lub wypożyczonego auta, możesz być zobowiązany do zapłacenia pełnego kosztu pojazdu zastępczego.

>

Znaczenie zniesienia szkody z tytułu strat

Koszty likwidacji szkód są różne w zależności od typu samochodu i dostawcy. Rezygnacja z odszkodowania zmniejsza odpowiedzialność finansową najemcy. Ważne jest, aby nadal przestrzegać warunków umowy najmu. Upewnij się, że są one objęte.

Czy podczas rezerwacji samochodu dokładnie wypełniłeś/aś swoje dane?

Masz polisę ubezpieczeniową dla podróżnych? Wiele polis obejmuje również pokrycie kosztów wynajmu aut do określonej kwoty. W wypożyczalni samochodów można również zakupić ubezpieczenie na wszelkie rzeczy osobiste, które będziesz miał w samochodzie.

Zapoznaj się z warunkami umowy wynajmu auta.

Wypożyczalnia samochodów kradzież Szczecin

umowa wynajmu auta szczecin platinum rent

Platinum Rent

Szczecin Oddział

Godziny pracy

  • poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
  • sobota: 9:00-14:00
  • niedziela/święta: nieczynne
TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ