Autem z wypożyczalni linią morza na wschód. Urocze miejscowości, które musisz zobaczyć nad polskim morzem (cz. 4 nadmorskiego przewodnika Wypożyczalni Samochodów Szczecin)

>

Autem z wypożyczalni linią morza na wschód

Jaki jest najlepszy sposób, by zwiedzić polskie Wybrzeże? Wynajmij samochód w Szczecinie i ruszaj na wschód. Jeżeli zależy Ci na uniknięciu tłumów, to omijaj okres wakacyjny i świąteczny. Jeśli nie masz takiej możliwości, to postaw na wynajem auta o wysokim komforcie, które zapewni wygodę podróżowania – nawet przy zwiększonym ruchu turystycznym.

>

Wynajmij auto i w drogę!

Jakie miejscowości trzeba zobaczyć? Które atrakcje są rzeczywiście warte uwagi? Największe miasta typu: Świnoujście, Kołobrzeg, Darłowo, Ustka, Łeba, Władysławowo czy Gdańsk oferują bardzo dużą ilość atrakcji turystycznych oraz malownicze plaże. Jednakże szereg innych, mniejszych miejscowości ma tak niezaprzeczalny urok, że warto pokusić się o jego odkrycie.

>

Od zachodu po wschód – z mapą lub z GPS-em

Dziwnów to miejscowość, która położona jest między morzem a zalewem; zachwyca rozległymi plażami oraz zabytkami, takimi jak Zamek Książąt Pomorskich czy też unikatowym, średniowiecznym rynkiem. Dalej warto zwrócić uwagę na Trzęsacz – ze słynnym na cały kraj kościółkiem na klifie. Zjawiskowe plaże zachęcają tam do spacerów brzegiem morza.

Jeszcze dalej – Niechorze, leżące pomiędzy jeziorem Liwia Łużna a brzegiem Bałtyku. Miejscowość oferuje zaciszną przestrzeń rekreacyjną oraz możliwość podziwiania Latarni Morskiej oraz zabytkowych zagród i kamieniczek rybackich. Znajduje się tam również dworzec Gryfickiej Kolejki Wąskotorowej.

Zatrzymując się w Rowach, możemy podziwiać pobliskie wybrzeże klifowe oraz wydmy Słowińskiego Parku Narodowego. Z kolei Jastrzębia Góra to miejsce wypoczynku licznych dygnitarzy z okresu XX-lecia międzywojennego. Jej kąpieliska cieszą się bardzo dobrą opinią. Tu ciekawostka geograficzna – to właśnie w Jastrzębiej Górze znajduje się najdalej wysunięty, północny punkt naszego kraju.

Niezależnie od tego, jaki obierzemy plan podróży, wynajmując auto, zawsze będziemy w stanie dojechać tam, gdzie sięga wzrok i jeszcze dalej – na przykład za granicę kraju.

Platinum Rent

Szczecin Oddział

Godziny pracy

  • poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
  • sobota: 9:00-14:00
  • niedziela/święta: nieczynne
TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ