Co znajdziemy w nowoczesnej wypożyczalni samochodów

>

Co znajdziemy w nowoczesnej wypożyczalni samochodów

Nowoczesna wypożyczalnia samochodów jest w stanie zaspokoić niemal wszystkie życzenia Klientów związane z transportem. Starania tego typu doprowadziły m.in. do tego, że wypożyczalnie wychodzą nawet ze swej klasycznej roli i wynajmują samochody z szoferem czy kierowcą, organizują przejazdy grupowe z lotnisk, dowozy w określone miejsca. Wypożyczalnie samochodów w Szczecinie oferują te i podobne usługi, wydaje się więc, że stały się już one standardem. Przy powyższym bogata oferta samochodów pozwala dopasować odpowiedni do potrzeb, a specjalne systemy promocji zachęcają do długoterminowego wypożyczenia auta. Co jednak jest standardem w wypożyczalni i jaki samochód można wynająć?

>

Rodzaje wynajmowanych w wypożyczalniach aut

Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi – każdy, lecz oczywiście nie w każdej wypożyczalni samochodów. Na przykładzie Szczecina, istnieją w tym mieście wypożyczalnie skupione na wynajmie aut do użytku codziennego, takie, które postawiły na przewozy osób, ale również oferujące samochody okolicznościowe. Jednak chęć zaspokojenia wszystkich potrzeb Klienta nierzadko prowadzi do świadczenia usług kompleksowych, czym w wypożyczalni jest oferta rozszerzona do wielu klas samochodów. W takim wypadku najczęściej spotyka się:

 • wynajem aut do użytku codziennego – nawet ściśle wyspecjalizowane wypożyczalnie zawsze włączają do oferty tę najbardziej powszechną, bo najzwyczajniej jest ona opłacalna. Samochody klasy średniej są najczęściej wypożyczane w każdym mieście i miejscu;
 • wynajem samochodów okolicznościowych – najczęściej limuzyny (zazwyczaj z szoferem), które wypożyczane są zwykle na śluby. Auta kolekcjonerskie, nierzadko nawet przedwojenne, za którymi ogląda się niemal każdy na ulicy i o to kierowcom chodzi. Są więc wypożyczane nie tylko na specjalne uroczystości, ale np. również na pierwszą randkę;
 • wynajem SUVów – najczęściej na dłuższą podróż z rodziną, a także do zadań specjalnych: na polowanie, na ryby, na wypad w góry; SUVy są bardzo popularne szczególnie dlatego, że wiele osób, choć o nich marzy, ze względów praktycznych i do jazdy w mieście kupuje niewielkie samochody osobowe;
 • wynajem samochodów do przewozu osób i wynajem VANów – w tym zakresie wypożyczalnia samochodów proponuje zazwyczaj samochody głównie do dwóch zadań. Rzeczonego przewozu osób na dłuższej trasie (np. robotników) oraz szczególnie często rodzinom wybierającym się na objazdowe wakacje po Polsce i Europie. Auta te są bardzo wygodne szczególnie dla dzieci i posiadają pojemny bagażnik.
 • wynajem aut transportowych – co dotyczy przewozu towarów. W ofercie takich wypożyczalni znajdują się czasem również auta do przewozu osób, jednak wypożyczalnie takie skupiają się na wynajmie samochodów transportowych od niewielkich pickupów przez busy towarowe, np. służące do przewozu dobytku podczas przeprowadzki aż po TIRy.

Oczywiście oferty wypożyczalni samochodów zależą również od ich umiejscowienia i dla przykładu, wypożyczalnia podmiejska może dysponować znacząco odmiennym zapleczem (m.in. SUVów i pickupów), niż miejska, w której dominują auta osobowe czy okolicznościowe.

>

Opłaty i wyposażenie dodatkowe – nie zawsze odpłatne

Każda wypożyczalnia samochodów, w tym w Szczecinie, proponuje dodatkowo różnego typu sprzęt dodatkowy. Nie sposób wymienić tu, który z nich jest odpłatny, a który darmowy, gdyż zależy to od polityki danej firmy, a nieraz od standardowego wyposażenia samochodów. Ponadto często trzeba uiścić opłaty dodatkowe. Do tych dodatkowych kosztów wlicza się najczęściej:

 • foteliki dla dzieci – szczególnie istotne w samochodach wypożyczanych na lotniskach,
 • nawigacja – nierzadko znajdująca się w samochodzie zależnie od jego klasy,
 • tzw. pakiet zimowy – w skład którego wchodzą: opony zimowe, na zamówienie również łańcuchy, skrobaczka oraz płyn odmrażający,
 • dodatkowy kierowca – czasem pobierana jest niewielka opłata, jeśli zgłasza się dwie osoby prowadzące samochód (np. w przypadku małżeństwa),
 • podstawienie i odbiór samochodu w określonym miejscu – zawsze dodatkowo płatne z przyczyn oczywistych,
 • opłata lotniskowa – zazwyczaj obligatoryjna na lotniskach,
 • opłata gdy klient nie stawi się po odbiór zamówionego auta – zazwyczaj pobierana elektronicznie przy zamykaniu punktu wynajmu tego samego dnia.

Niektóre dodatki do samochodu są odpłatne tak samo jak wynajęcia – za dobę. Zdarza się jednak, że uiszcza się drobną opłatę i kaucję. Jak jednak widać, są też takie, których nie da się uniknąć.

>

Wypożyczalnia samochodów w Szczecinie – okres wynajęcia auta a cena

Przy wszystkich powyższych informacjach należy też zwrócić uwagę, na przykładzie naszej wypożyczalni samochodów ze Szczecina, że w ofercie znajdują się również różne okresy wynajmu. Jest to temat o tyle ciekawy, iż zasługuje na oddzielny artykuł. Tutaj warto wspomnieć, że okresy wynajmu cechują się dobrze znanymi zasadami handlu, wśród których prym wiedzie podstawowa – im dłuższy okres wynajęcia, tym niższa cena za jego każdy dzień.

Platinum Rent Szczecin

Wynajem samochodu cennik

Platinum Rent

Szczecin Oddział

Godziny pracy

 • poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
 • sobota: 9:00-14:00
 • niedziela/święta: nieczynne
TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ