5 korzyści ze zamiany własnego samochodu na auto z wypożyczalni samochodów

>

5 korzyści ze zamiany własnego samochodu na auto z wypożyczalni samochodów

Na co dzień jeździsz komunikacją miejską, rzadko wyjeżdżasz poza miasto, a wszystko, czego potrzebujesz, masz w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Auto również masz na wyciągnięcie ręki, ale coraz rzadziej z niego korzystasz? Czas pomyśleć nad zamianą własnego auta na samochód z wypożyczalni aut.

Istnieje całe mnóstwo zalet związanych z wynajmem samochodu, które nabierają jeszcze większego znaczenia, kiedy w grę wchodzą pieniądze i komfort. Poniżej przedstawiamy 5 najistotniejszych korzyści z zamiany osobistego auta na samochód z wypożyczalni.

>

1. Nie jesteś obciążony stałymi kosztami związanymi z utrzymaniem samochodu

Samochód to skarbonka – o tym wie każdy, kto jest posiadaczem czterech kółek. Żeby korzystać z funkcjonalności auta i móc nim bezpiecznie jeździć, trzeba regularnych nakładów pieniężnych. Ubezpieczenie, przegląd, wymiana opon, konserwacja, paliwo, olej, wymiana gaśnicy to tylko niektóre z wydatków, jakie ponosisz w ciągu dnia, tygodnia, miesiąca i roku. Natomiast wynajem samochodu znacznie redukuje koszt użytkowania pojazdu.

>

2. Nie musisz obawiać się o kradzież

Twoje auto stoi na parkingu. Nieużywane już od kilku dobrych tygodni staje się obiektem zainteresowań potencjalnego złodzieja. Samochód w dłuższym stanie spoczynku jest bardziej narażony na kradzież. Włamywacz ma więcej czasu na obserwację auta i mniejsze ryzyko przyłapania. Jeżeli nie używasz na co dzień swojego auta, lepiej je sprzedać, niż dawać złodziejowi okazję do zarobku. Potrzebę okazjonalnego przejazdu samochodem osobowym spełnisz dzięki wypożyczalni aut.

>

3. Nie musisz obawiać się o zniszczenie

Jest to korzyść nawiązująca do poprzedniej, ale nie tylko. Samochód pozbawiony odpowiedniej konserwacji niszczeje. Zwłaszcza kiedy stoi na otwartej przestrzeni i jest codziennie narażony na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Promienie UV niszczą lakier, uszczelki i opony. Wilgoć osłabia działanie hamulców. Natomiast podczas zimy, kiedy drogi i parkingi są posypywane solą, auto rdzewieje. Jeśli Twój pojazd nadal będzie stać na miejscu parkingowym, wówczas całkowicie pozbawi się funkcjonalności oraz urody. Wynajem krótkoterminowy auta z to rozwiązanie, które jest zdecydowanie bardziej opłacalne.

>

4. Jeździsz, kiedy masz taką potrzebę

Wynajęcie samochodu to sposób na wygodny transport. Niecodziennie potrzebujesz auta, ale są takie dni czy sytuacje, kiedy brak samochodu może doskwierać. Wycieczka za miasto, wakacje, spotkania biznesowe w innym mieście (kiedy masz własną firmę) i tym podobne wydarzenia stają się łatwiejsze w organizacji, gdy możesz wsiąść do auta i jechać. Bez konieczności korzystania z autobusów czy pociągów. Jako że takie dni zdarzają się okazjonalnie, nie musisz posiadać auta, ale wypożyczyć je. Samochód na ferie czy wynajem samochodu luksusowego w celach biznesowych to tylko dwa warianty z szerokiej oferty, jaką proponuje wypożyczalnia samochodów.

>

5. Możesz dostosować auto do swoich aktualnych potrzeb

Wyobraź sobie, że masz do dyspozycji samochody różnego typu. Po mieście jeździsz hatchbackiem, do kombi pakujesz duże zakupy lub podróżujesz nim z rodziną, a do przeprowadzki odpalasz vana. Codziennie masz do wyboru pojazdy, które wykorzystujesz do transportu osób i rzeczy z uwzględnieniem najwygodniejszych opcji. Myślisz, że to nierealne? Nic bardziej mylnego. Wypożyczalnia aut Szczecin umożliwia tani wynajem samochodów, których możliwości sprawdzą się w każdych warunkach i zaspokoją Twoje aktualne potrzeby przewozowe.

Silne przywiązanie do własnego auta coraz częściej przegrywa z bilansem zysków i strat. Nieużywany pojazd z dnia na dzień traci na wartości, niszczeje i jest kąskiem dla złodzieja. Chcąc oszczędzić tego typu ryzyka, lepiej zmienić kierunek myślenia, sprzedać auto póki jeszcze jest coś warte i zacząć korzystać z wypożyczalni samochodów.

TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ