Wypożyczalni samochodów Advantage Rent a Car na całym świecie

>

Wypożyczalni samochodów Advantage Rent a Car na całym świecie

Advantage Rent a Car jest kanadyjskim przedsiębiorstwem wynajmu samochodów z siedzibą w Orlando na Florydzie. Od kwietnia 2014 roku marka jest własnością Catalyst Capital Group Inc.
Lokalizacje

Firma Advantage działa w 40 lokalizacjach obsługujących lotniska i pięć dodatkowych lokalizacji satelitarnych w hotelach na Hawajach i Las Vegas, posiada flotę około 23.000 samochodów, od ekonomicznych do SUV-ów.

Usługi wypożyczalni samochodów z lotniska i z dworca

Spółka świadczy przede wszystkim usługi dla segmentu wypożyczalni samochodów i prowadzi działalność głównie w kluczowych krajowych miejscowościach turystycznych, takich jak Kalifornia, Floryda, Teksas, Kolorado, Hawaje i Arizona (od lipca 2013 roku).

>

Historia wynajmu aut za oceanem

W 1963 r., mały biznes należący do Kennetha i Helen Walker pod nazwą "Wynajem samochodów za 3,99 USD" otworzył swoje drzwi, aby służyć licznej ludności wojskowej w San Antonio w Teksasie. Założona z flotą pięciu samochodów i początkowo obsługująca rządowego podróżnika, w ciągu najbliższych 20 lat bardzo szybko rozwinęła się do rynków dostaw i wypoczynku, włączając w to lokalne rynki detaliczne i lotniskowe zlokalizowane w zachodnich Stanach Zjednoczonych. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych firma rozwijała się dzięki przejęciu kilku różnych franczyz. Operacja została następnie skonsolidowana w 1984 r. pod nazwą "Advantage Rent a Car". W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych kontynuowano ekspansję marki Advantage na stany Sunbelt i główne rynki lotnisk rekreacyjnych. W 2001 roku firma Advantage zdobyła światową obecność dzięki uruchomieniu programu partnerstwa partnerskiego, który rozwinął się w międzynarodową sieć obsługującą ponad 33 kraje. W 2006 r., po śmierci Kennetha Walkera, spadkobiercy Walkera sprzedali przedsiębiorstwo Venture Holding Inc.

>

Upadłość wypożyczalni samochodów i przejęcie przez Hertz

W grudniu 2008 r. Advantage złożył wniosek o ochronę przed bankructwem w ramach rozdziału 11 i zamknął około 40% swoich placówek handlowych w USA, cytując "równoczesny spadek liczby wyjazdów w czasie wolnym od pracy, przy znacznym wzroście kosztów i zamrożeniu rynków kredytowych" (prawdopodobnie skutek światowego kryzysu gospodarczego w latach 2008-2009). W tym czasie zwolniono 440 pracowników, czyli prawie połowę zatrudnionych. Korzyść była w tym momencie prywatnie przetrzymywana przez zhańbionego dilerstwa samochodowego Minnesota mogula Denny' ego Heckera (który obecnie odbywa karę 10 lat pozbawienia wolności).

W dniu 31 marca 2009 r. aktywa Advantage zostały nabyte przez The Hertz Corporation za kwotę 33 mln USD, co przewyższyło wartość aktywów Enterprise Rent-a-Car w sądzie upadłościowym w Minnesocie. Zakup obejmował logo i stronę internetową Advantage. Hertz zadeklarował swoje zamiary po ogłoszeniu przez przedsiębiorstwo zamiaru nabycia aktywów. Witryna Advantage została zmodyfikowana tak, aby dopasować (lub dokładnie odzwierciedlić) niektóre aspekty projektowe i operacyjne strony internetowej Hertz. Jesienią 2009 roku Hertz zmienił markę ekonomiczną pod marką "Simply Wheelz", uzyskując w ten sposób prawa do znaku towarowego Advantage i wycofał się w dużej mierze z tej usługi wypożyczalni samochodów.

Hertz opisał swoje plany wykorzystania Advantage do ".... dalszego rozwoju demograficznego w kierunku cenowo zorientowanym na podróże",".... zapewnienia Hertz drugiej marki do sprzedaży do klientów korporacyjnych i na rynek z kluczowymi partnerami turystycznymi" oraz "... przedłużenia żywotności pojazdów w wynajmowanej flocie Hertz' a dla potrzeb floty Advantage's".

5 listopada 2013 roku Advantage Rent A Car ogłosił ogłoszenie upadłości. W dniu 25 października 2013 r."Simply Wheelz" sprzedała 5.295 pojazdów na aukcjach, a średnia strata wyniosła około 1.633 USD na pojazd, co spowodowało całkowitą stratę około 8,6 mln USD.

>

Sprzedaż wypozyczalni samochodów

W dniu 26 sierpnia 2012 r. Hertz ogłosił, że zgodził się sprzedać amerykańską firmę Advantage na rzecz Franchise Services of North America i Macquarie Capital, jako zbycie w celu uzyskania zgody organu regulacyjnego na przejęcie przez Hertza spółki Dollar Thrifty, zapowiedziane w tym samym czasie, oraz na przekształcenie lokalizacji zagranicznych pod marką Advantage-branded na nową markę Firefly Car Rental. W dniu 12 grudnia 2012 roku Advantage Rent A Car został przejęty przez spółkę zależną Macquarie Capital, która miała zostać połączona z Franchise Services of North America, Inc. (TSXV: FSN) niezwłocznie po głosowaniu akcjonariusza przewidzianym na 1Q13. W dniu 3 maja 2013 r. połączenie zostało ostatecznie zatwierdzone przez TSX i akcjonariusza.

W kwietniu 2014 r. Advantage został przejęty przez jej obecnego właściciela, Catalyst Capital Group Inc., kanadyjską firmę inwestycyjną z siedzibą w Toronto.

Wypożyczalnia samochodów Platinum Rent

wnetrze-wypozyczonego-samochodu-klasa-premium

Platinum Rent

Szczecin Oddział

Godziny pracy

  • poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
  • sobota: 9:00-14:00
  • niedziela/święta: nieczynne
TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ