Lista rzeczy do podróży: co zrobić, aby przygotować się na najlepsze doświadczenia!

>

Wypożyczalnia samochodów Szczecin -zorganizowane podróże w zasięgu ręki

Wypożyczalnia samochodów Szczecin pyta - kto nie chce podróżować? Jeśli planujesz wyjazd za granicę, sprawdź tę listę kontrolną, którą powinieneś przygotować z wyprzedzeniem! Wszystko, czego potrzebujesz z wyprzedzeniem, dokumenty, lista kontrolna bagażu i wiele innych rzeczy.
Kto nie lubi podróżować? Być na wakacjach? Doświadczyć nowej kultury, języka i jedzenia? Pośród emocji, które się z tym wiążą, łatwo jest zapomnieć o niezbędnej rzeczy w podróży lub poczuć, że w momencie pakowania torby nasz umysł jest pusty.
Ale nie bój się! Przygotowaliśmy międzynarodową listę kontrolną zawierającą wszystkie niezbędne przedmioty, których powinieneś poszukać, przygotować i zapakować. Gotowy na to?

Oto przegląd naszej międzynarodowej listy kontrolnej. Więcej szczegółów o każdej pozycji dowiemy się później.

 • Plany podróży
 • Paszport i wiza
 • Karty gotówkowe, debetowe i kredytowe
 • Ubezpieczenie podróżne
 • Przewożenie przedmiotów
 • Sprawdzone akcesoria do torebek
 • Elementy walizki

Teraz, zróbmy to!

Międzynarodowa lista kontrolna podróży. To, czego potrzebujesz, aby przygotować się z wyprzedzeniem do swojej podróży zagranicznej np do Szczecina.

>

1. Przeznaczenie i plany podróży

Po pierwsze: dokąd idziesz? Co chcesz odwiedzić? Jest to oczywiście pierwszy krok do zaplanowania reszty podróży, ponieważ pomoże Ci to również dowiedzieć się, jakiego rodzaju transportu będziesz potrzebował, gdzie i na jak długo będziesz musiał rezerwować hotele/pokoje i to wszystko.

Mając na uwadze kraj i miasto (lub miasta tj. Szczecin), można sobie z tym poradzić na dwa sposoby: dokładnie zbadać miejsce lub kierować się swoim instynktem. Są plusy i minusy obu i będziesz musiał wybrać w zależności od swojego stylu podróży.
Wielu podróżników uważa, że ten etap "polowania na informacje" wymaga odrobiny magii poznania nowego miejsca, ponieważ zanim tam dotrzesz, prawdopodobnie zobaczysz co najmniej zdjęcia głównych atrakcji, sporządzisz listę rzeczy, których nie powinieneś przegapić w mieście i nie tylko. Ale jeśli z jednej strony będziesz wiedział może trochę za dużo, będziesz również wiedział o miejscach, których nie chciałbyś przegapić - i nie ma nic bardziej frustrującego niż znalezienie idealnego miejsca po powrocie do domu.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się iść w jedną czy w drugą stronę, posiadanie ogólnego pojęcia o tym, ile dni spędzisz w każdym mieście jest czymś, co i tak powinieneś zrobić. To jest ta część, w której zaczniesz szukać sposobów, aby dostać się z jednego miejsca do drugiego samochodem, autobusem lub pociągiem - a rezerwacja któregokolwiek z nich z wyprzedzeniem zawsze będzie najlepszym wyborem, ponieważ istnieje większa szansa, że znajdziesz tańsze ceny i oferty.

>

2. Uporządkuj swoje dokumenty

W przypadku podróży międzynarodowych nie będzie można nawet wyjechać z kraju ojczystego, jeśli paszport i wiza (jeśli są wymagane) nie są w porządku.

O wydanie paszportu należy ubiegać się z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, ponieważ proces ten może trochę potrwać. Jeśli już go posiadasz, poszukaj informacji o tym, ile miesięcy będzie musiał być ważny po powrocie do kraju pochodzenia. Na przykład Europa wymaga, aby paszporty były ważne przez co najmniej sześć miesięcy po powrocie do domu.

Jeśli chodzi o wizy, najpierw sprawdź, czy Twój cel podróży w ogóle ich potrzebuje. Niektóre kraje tak robią, podczas gdy inne wymagają wizy tylko po przylocie - co oznacza, że możesz "kupić" wizę po przylocie na lotnisko. Jeśli możesz, nawet jeśli jest to możliwe, zawsze najlepiej starać się o wizę przed podróżą, ponieważ nie będziesz musiał się o nią martwić po długim locie.

Kolejną rzeczą, o której często się zapomina, jest Międzynarodowe Zezwolenie na Kierowców (International Driver's Permit - IDP), które w zasadzie jest Twoim prawem jazdy, ale przetłumaczone na wiele języków (w tym angielski). Nie wszystkie, ale większość popularnych miejsc turystycznych wymaga, abyś miał prawo jazdy, jeśli na przykład planujesz wynająć samochód. Nawet jeśli wypożyczalnia samochodów nie prosi o to specjalnie przy kasie, zawsze bezpiecznie jest mieć przy sobie swój identyfikator IDP.

>

3. Ubezpieczenie podróżne

Bezpieczeństwo zawsze jest na pierwszym miejscu. Czasami zapomina się o ubezpieczeniu turystycznym lub nawet się o nim nie myśli, ponieważ niektóre kraje nie wymagają ubezpieczenia podróżnego przy wjeździe na ich terytorium.

Jeśli jednak dojdzie do nagłego wypadku, wiadomo, że zagraniczne placówki medyczne przyjmują gotówkę i płatności tylko z góry, a czasami darmowa opieka zdrowotna nie jest dostępna. W takim przypadku posiadanie ubezpieczenia podróżnego jest tak naprawdę rzeczą, która zaoszczędzi Państwu - lub przynajmniej zaoszczędzi Państwa portfel. Jak w przypadku każdego rodzaju ubezpieczenia, kupujemy je bez zamiaru korzystania z niego. Ale zawsze najlepiej jest być bezpiecznym niż przepraszać, prawda?

Niektóre ubezpieczenia podróżne obejmują również wszelkiego rodzaju możliwe bóle głowy podczas wakacji, takie jak skradziony lub zagubiony bagaż, wydatki z apteki, awaryjną podróż powrotną do domu i inne. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to porównać kilka opcji i znaleźć tę, która najlepiej pasuje do Twojej podróży i budżetu.

>

4. Szczepionki

Podróżując do innych części świata, możesz być narażony na choroby, o których istnieniu nawet nie wiedziałeś. W tym celu zaleca się stosowanie szczepionek - a czasem nawet wymaga się ich stosowania - podczas podróży do obcego kraju.

Zalecamy sprawdzenie, czy miejsce, które odwiedzasz, wymaga lub zaleca się, aby turyści dostali zastrzyki przed wyjazdem. I to z wyprzedzeniem, ponieważ szczepionki na ogół potrzebują kilku tygodni, aby rzeczywiście zbudować odporność.

>

5. Pieniądze

Wszyscy potrzebujemy pieniędzy na podróże, ale chodzi o to, że twoje banknoty dolarowe prawdopodobnie nie wystarczą. Podczas gdy jedni tylko wymieniają się pieniędzmi, inni dla bezpieczeństwa idą z kartami podróżniczymi - porównaj i wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada!

Poza tym, możesz również korzystać ze swoich kart kredytowych lub debetowych, ale nie zapomnij skontaktować się z bankiem, aby poinformować go, że jedziesz na wakacje! Zakupy w nietypowej dla Ciebie walucie i miejscu mogą uruchomić systemy zabezpieczeń i tymczasowo zablokować Twoją kartę. Aby tego uniknąć, skontaktuj się z bankiem kilka dni wcześniej.

>

6. Międzynarodowe plany telefoniczne

Bądźmy szczerzy, wszyscy chcemy pozostać w kontakcie bez względu na naszą lokalizację! Przyda się to nie tylko po to, aby informować na bieżąco znajomych i rodzinę w mediach społecznościowych, ale także aby uzyskać wskazówki dotyczące dojazdu do miejsca, zarezerwować stolik w restauracji i wiele więcej.

W tym celu możesz sprawdzić u swojego operatora, czy Twój telefon będzie działał w okolicy, do której się wybierasz lub zapytać o międzynarodowe plany telefoniczne. Czasami są one dość drogie, więc alternatywą jest wcześniejsze zdobycie karty SIM typu pre-paid lub zakupienie jej po dotarciu do celu.

>

7. Umyj buty i umyj ubranie

Ludzie zazwyczaj nie dbają o to, dopóki nie zaczną się pakować i nie uświadomią sobie, że ich ulubiona koszula nie jest czysta.

Pranie ubrań i czyszczenie butów z wyprzedzeniem znacznie ułatwi proces pakowania! W ten sposób nie musisz się spieszyć z praniem lub czyszczeniem czegoś w ostatniej chwili.

>

8. Kupuj małe pojemniki na środki higieny osobistej

Kiedy jesteś na wakacjach przez tydzień, dwa lub nawet trzy, noszenie ze sobą pełnowymiarowych produktów to trochę za dużo. W większości przypadków nie wykorzystasz tego wszystkiego i nie masz pojęcia, ile miejsca zajmują te produkty w Twojej torbie, jeśli je dodasz.

Jedna butelka szamponu jest zazwyczaj cienka, ale dodaj do tego odżywkę, żel do włosów i krem nawilżający!

Jeśli możesz, najlepszym rozwiązaniem jest zawsze mieć przy sobie małe lub podróżne przedmioty. Jeśli wersja podróżna w rozmiarze jest zbyt droga (zwykle nie jest tego warta w porównaniu z pełnym rozmiarem), możesz zdecydować się na zakup mniejszych lub podróżnych pojemników i przenieść ich zawartość z jednej butelki na drugą.

>

1. Paszport, wiza i inne dokumenty

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś umieścić w torbie, są Twoje osobiste dokumenty. Możesz zapomnieć o spakowaniu swojego ulubionego kapelusza, okularów słonecznych, a nawet telefonu - ale nie możesz zapomnieć swoich dokumentów.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, nie będzie można nawet postawić stopy w samolocie, jeśli nie będzie posiadał paszportu i wizy (jeśli jest ona wymagana do wjazdu do kraju docelowego). Sprawdź wiele razy przed wyjazdem z domu, jeśli musisz!

Podczas gdy my zajmujemy się ważnymi dokumentami, możesz być również poproszony o wypełnienie formularzy celnych jeszcze w samolocie. W tym celu sugerujemy również zapakowanie zwykłego czarnego lub niebieskiego długopisu.

>

2. Vouchery

Za wszystko, co kupiłeś z wyprzedzeniem, a co obejmuje potwierdzenia rezerwacji, bilety do atrakcji i inne, firma odpowiedzialna za te prawdopodobnie wysłała voucher na Twój e-mail.

Podczas gdy drukowanie ich nie jest tak naprawdę konieczne, radzimy przynajmniej wziąć je pod uwagę. Wszyscy przechowujemy kopie online, ale co zrobić, jeśli połączenie internetowe nie jest dostępne? Nawet jeśli zapiszesz plik w swoim telefonie, to i tak może zabraknąć baterii, dlatego zalecamy posiadanie fizycznych kopii najważniejszych z nich.

>

3. Wartości wartościowe i gotówka

Większość linii lotniczych zaleca, aby zawsze mieć przy sobie pieniądze i cenne przedmioty, takie jak biżuteria. Jest to najbezpieczniejsza opcja, ponieważ nie ma ryzyka zgubienia torby, prawda?

Po prostu ładnie zapakuj swój towar w kącie torby! Jeśli nadal martwisz się o ich bezpieczeństwo, dodaj schowek do torby i możesz już iść.

>

4. Mała torba z przyborami toaletowymi

To też jest konieczne. Aby zachować świeżość i czystość pomiędzy połączeniami, posiadanie małego worka z przyborami toaletowymi może uratować ci życie.

Oto, co zalecamy mieć w środku torby:

 • Szczoteczkę do zębów, pastę do zębów i nić dentystyczną
 • Mydło lub mydło do mycia twarzy/ciała
 • Chusteczki i mokre chusteczki (do czyszczenia powierzchni lub rąk, gdy nie ma wody)
 • Środek do dezynfekcji rąk
 • Kremy nawilżające do rąk, twarzy, ciała i/lub ust (samoloty to miejsca szczególnie suche)
 • Dezodorant
 • Szczotka do włosów lub grzebień
 • Leki na bóle głowy, mdłości itp.
 • Maska nasenna (jeśli masz problemy ze spaniem, gdy nie jest zupełnie ciemno)

Specjalne przedmioty to m.in. filtr przeciwsłoneczny i spray na owady - który można dodać w zależności od miejsca docelowego - oraz makijaż, aby wyglądał nieco lepiej, jeśli chcesz.

>

5. Zmiana ubrania

A co jeśli dojdzie do wypadku z twoją białą koszulką i keczupem? Zmiana ubrania jest zawsze dobrym pomysłem, ponieważ prawdopodobnie przez większą część podróży nie będziesz miał dostępu do swojej torby w kratę.

Ponadto, wciąż w części odzieży, w której nosisz swoje ubrania, jest bardzo mało rzeczy na świecie, które są tak niewygodne, jak utknięcie w samolocie na długie godziny. Aby uczynić to doświadczenie bardziej znośnym, zalecamy zapakowanie wygodnego dla Ciebie ubrania. Zazwyczaj będzie to szalik, sweter lub bluza z kapturem.

Poza utrzymaniem ciepła przez cały czas lotu, na pewno będą one źródłem wygody i pomogą Ci się zrelaksować, jeśli jesteś trochę zaniepokojony lataniem.

>

6. Twoje ulubione urządzenia elektroniczne

Nawet jeśli samolot ma dobry system rozrywki, nic nie pobije posiadania własnych urządzeń elektronicznych dla przyjemności. Z długim lotem przychodzi długie godziny nudy do pokonania, więc pobranie sezonu serialu telewizyjnego lub kilku filmów powinno być dobrą rzeczą.

Oto lista urządzeń elektronicznych, których prawdopodobnie będziesz potrzebował podczas lotu lub podróży:

 • Telefon komórkowy (oczywiście!)
 • Laptop
 • Tablet
 • Czytnik ksiażek
 • Kamera cyfrowa
 • Słuchawka lub słuchawka

Warto również wspomnieć: nie można używać większości z nich, jeśli nie można ich naładować! Wyjeżdżając za granicę, upewnij się, że zapakowałeś uniwersalny adapter wtykowy i wszystkie ładowarki!

>

Sprawdzone akcesoria do torebek

Jeśli chodzi o torbę kontrolną, jest kilka opcjonalnych pozycji i kilka nie tak opcjonalnych.

Dobrym dodatkiem jest na przykład metka z Twoim imieniem i nazwiskiem. Chociaż nie jest ona obowiązkowa (Twoja torba zostanie oznakowana przez linie lotnicze podczas odprawy), miło jest mieć te informacje tylko dla bezpieczeństwa.

Również w odniesieniu do bezpieczeństwa, zabezpieczenie odprawianej torby zamkiem jest zawsze najlepszą opcją. Chociaż nie jest to wymagane, zamek zatwierdzony przez TSA jest zwykle zalecany, ponieważ TSA posiada specjalny klucz do otwarcia go, jeśli Twoja torba wymaga przeszukania. Jeżeli nie zdecydujesz się na zakup zamka TSA, a oni będą musieli przejrzeć Twoją torbę, Twój zamek zostanie odcięty.

Teraz, w przypadku czegoś, co jest całkowicie opcjonalne: waga. Przy ograniczeniach wagowych dla toreb w kratę i wysokiej cenie za ich przekroczenie, waga może być dobrym przyjacielem, gdy pakujesz swoją torbę - szczególnie, gdy nadszedł czas, by wrócić do domu.

>

Pakowanie na podróże międzynarodowe

Pakując się na zagraniczną wycieczkę np. do Szczecina, musisz być strategiczny. Nie ma wiele więcej do dodania niż ubrania i buty w zależności od sezonu, ale niektóre wskazówki mogą to ułatwić. Jeśli jesteś zaangażowany, może obejrzysz film o tym, jak złożyć ubranie i zorganizować pozostałe rzeczy w najlepszy możliwy sposób?

Generalnie, radzimy zapakować bardzo wygodne i lekkie ubrania - jeśli możesz, a pogoda na to pozwala - tak, aby torba była jak najlżejsza. Jeśli zastosujesz się do naszej wskazówki dotyczącej prania i czyszczenia wszystkiego z wyprzedzeniem, będzie to już znacznie łatwiejsze zadanie.

Oto kilka rzeczy, o których czasami się zapomina:

 • Artykuły kosmetyczne i pielęgnacyjne (obcinaczki do paznokci, waciki, waciki itp.).
 • Czapki i akcesoria do włosów (bardzo ważne jeśli wybierasz się w słoneczne miejsce!)
 • Parasol i/lub płaszcz przeciwdeszczowy
 • Torba do prania
 • ulubiony przedmiot do opatulanie się

To jest to dla naszej międzynarodowej listy kontrolnej! Jeśli masz jakiś przedmiot, który musisz zapakować i nie widzisz go tutaj, daj nam znać i pomóż innym, aby ułatwić im proces przygotowania.

Pamiętaj, że jeśli myślisz o wynajmie samochodu na Twoją podróż, wypozyczalniaszczecin.pl znajdziemy najlepsze ceny pomiędzy autami z naszej wypożyczalni samochodów w Szczecinie. Możesz na nas liczyć, że Twoje podróże będą jeszcze lepsze!

Wynajem aut osobowych

Lista rzeczy do podróży

Platinum Rent

Szczecin Oddział

Godziny pracy

 • poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
 • sobota: 9:00-14:00
 • niedziela/święta: nieczynne
TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ