Jak wypożyczyć auto w moim mieście?

>

Jak wypożyczyć auto w moim mieście?

Samochód odgrywa ważną rolę w naszym życiu, nawet jeśli czasami nie zdajemy sobie z tego sprawy. Codzienne dojazdy do pracy, wyprawy na większe zakupy czy choćby odbieranie dzieci ze szkoły, to tylko nieliczne przykłady tego, w jaki sposób czterokołowy przyjaciel ułatwia nam życie. Czasami jednak nie wszystko jeździ tak jak powinno. Rzeczy martwe mają ponoć złośliwość w naturze, dlatego też warto być przygotowanym na sytuację, w której auto postanowi odmówić posłuszeństwa. W czasie kiedy mechanik zajmuje się „leczeniem pacjenta”, warto skorzystać z wypożyczalni samochodów. W końcu życie toczy się dalej, a długie spacery po całym dniu ciężkiej pracy nie należą do najprzyjemniejszych.

>

Jak wypożyczyć samochód?

Najbliższą wypożyczalnię najłatwiej znaleźć za pomocą internetu, po prostu wpisując w wyszukiwarkę hasło: „Wypożyczalnia samochodów x”, gdzie „x” należy zastąpić nazwą miejscowości, w której się mieszka. Gdy już znajdziemy firmę spełniającą nasze wymagania, z dostępnej floty wybieramy interesujące nas auto oraz zaznaczamy punkt odbioru i zwrotu wraz z datą.

Do zazwyczaj wystarczy po prostu dowód osobisty oraz prawo jazdy, także nie musimy martwić się zbędną papierologią.

>

Ile to kosztuje?

Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za skorzystanie z usług wypożyczalni może wahać się od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych za dobę. Nie ma jednak co panikować, zazwyczaj opłata wynosi właśnie kilkaset złotych, a wyższe kwoty płaci się za wynajem samochodów luksusowych. Wiele firm żąda również zapłaty kaucji zwrotnej. Przeważnie jest to od 300 do 3000 zł. Tutaj również wszystko zależy od klasy wynajmowanego samochodu, warto jednak zauważyć, że po jego oddaniu pieniądze te są nam zwracane.

Najczęściej wypożyczalnie nie ograniczają nas limitem kilometrów, jednak należy pamiętać, że to my płacimy za paliwo.

>

Na co warto zwrócić uwagę?

Najważniejszą rzeczą jest zapoznanie się z formą ubezpieczenia samochodu. Wiele wypożyczalni oferuje ubezpieczenie pełne, czyli takie, które pokryje za nas wszystkie koszty ewentualnych uszkodzeń. Należy jednak pamiętać, że nie stanowi to standardu, dlatego przed dokonaniem transakcji należy dokładnie zapoznać się z umową. Jeśli wypożyczalnia nie oferuje ubezpieczenia pełnego, to warto sprawdzić czy ubezpieczone są lusterka, szyby, opony i lakier, ponieważ to właśnie te elementy najczęściej ulegają uszkodzeniu.

TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ