Najlepszy czas na wynajem samochodu

>

Kiedy najlepiej jest wynająć samochód?

Ceny wypożyczenia samochodu mogą się zmieniać każdego dnia, a my często jesteśmy pytani o to, kiedy najlepiej zarezerwować wynajem samochodu? Przyglądamy się powodom zmian cen i udzielamy wskazówek, aby mieć pewność, że rezerwacja w wypożyczalni samochodów zostanie zrealizowana w najlepszym czasie.
Przeanalizowaliśmy dane z poprzednich lat wynajmu samochodów. Ogólna zasada jest taka, że najlepszy czas na rezerwację samochodu to 4-6 miesięcy (16-24 tygodnie) przed podróżą. Ceny wynajmu samochodów są zazwyczaj dostępne od 6 miesięcy, więc szukanie możliwości rezerwacji z większym wyprzedzeniem może nie ujawnić pełnego zakresu samochodów / dostawców dostępnych w danej lokalizacji. Przy mniejszej konkurencji na tym etapie postępowania jest mało prawdopodobne, aby uzyskać najlepszą stawkę.

>

Dlaczego ceny wynajmu samochodów się zmieniają?

Istnieje wiele czynników, które mają wpływ na ceny wynajmu samochodów, z których najważniejszymi są:

 • Kursy wymiany walut
 • Podaż i popyt
 • Tendencje rynkowe

Kursy wymiany walut
Jeśli wynajmujesz samochód w innym kraju, najprawdopodobniej będziesz chciał zapłacić w lokalnej walucie. Co jednak jeśli płacisz za wynajem samochodu w innej walucie. Podczas gdy kursy wymiany walut są na ogół niewielkie w skali dnia, duże wydarzenia ekonomiczne, takie jak Brexit, mogą mieć znaczący wpływ na przeliczanie walut. Wpływają intensywnie na cenę wynajmu samochodu w lokalnej walucie, zarówno w górę jak i w dół.
Podaż i popyt
Proste siły rynkowe wpłyną na cenę wynajmu samochodów. Agenci wynajmu samochodów starają się wypożyczyć jak najwięcej samochodów. Jeżeli w danym momencie będą mieli większe niż przewidywano zapasy, może to doprowadzić do obniżenia stawek, aby spróbować sprzedać więcej wynajmowanych samochodów. Jednak jeżeli sprzedali więcej samochodów niż przewidywano, prawdopodobnie podniosą ceny, aby zmaksymalizować zyski z pozostałej floty.
Trendy rynkowe
Podczas gdy stawki za wynajem samochodów na ogół nie zmieniają się w zależności od czasu trwania zajęć szkolnych. To w miesiącach największego natężenia ruchu turystycznego miejsca letniego wypoczynku będą na ogół droższe, ponieważ popyt jest wyższy. Agenci wypożyczalni samochodów zarządzają flotami, aby zmaksymalizować wydajność i utrzymać ceny na niskim poziomie. Tam, gdzie mogą się spodziewać, że w miesiącach szczytowych będą sprzedawać 100 wypożyczeń dziennie i utrzymywać flotę w celu zaspokojenia tego popytu. W spokojniejszych miesiącach zimowych ceny będą gwałtownie spadać, ponieważ starają się zachęcać klientów do rezerwowania wynajmowanej floty, aby uniknąć ich bezczynności. W naszej wypożyczalni samochodów masz gwarancje atrakcyjnej ceny przez cały rok.
Wskazówki dotyczące rezerwowania samochodów na wynajem w najlepszym czasie:

 • Szukaj dalej
 • Sprawdź warunki
 • Zarezerwuj to wcześnie
 • Bądź konkretny
>

Najczęściej zadawane pytania o najlepszy czas na zarezerwowanie samochodu

 • Czy ceny wynajmu samochodów spadają zbliżając się do daty podróży?
  Ogólnie rzecz biorąc nie, nie należy oczekiwać, że ceny wynajmu samochodów będą spadać im bliżej daty podróży. Najlepiej zarezerwować samochód w optymalnym terminie 4-6 miesięcy przed podróżą. Agenci wynajmu będą wiedzieli, że Twoje opcje stają się coraz bardziej ograniczone, im dłużej z będziesz zwlekał z podjęciem decyzji tym większe będą mieć w tym ryzyko.
 • Jaki dzień najlepiej jest wynająć samochód?
  Nie ma gwarantowanego "najlepszego dnia" na wynajem samochodu. Jednak jeśli możesz wybrać dzień, w którym jest on zazwyczaj spokojniejszy, prawdopodobnie otrzymasz najlepszą cenę. Przy niskim popycie w danym dniu jest bardziej prawdopodobne, że otrzymasz tańszą cenę. Na lotnisku w miejscowości turystycznej, na przykład tam, gdzie większość lotów przylatuje w sobotę, uniknięcie tego dnia może skutkować niższą ceną.
 • Jak mogę uzyskać najlepszą ofertę na wynajem samochodu?
  Zarezerwuj samochód w 4-6 miesięcznym wyprzedzeniem i co tydzień sprawdzaj ceny aż do wyjazdu. Jeśli ceny wynajmu samochodu spadną, możesz anulować i zmienić rezerwację. Sprawdź czy opłaty za anulowanie (jeśli są) sprawiają, że jest to opłacalne.
 • Czy lepiej jest wypożyczyć samochód wcześnie czy w ostatniej chwili?
  Najlepiej jest zarezerwować samochód w „złotym okienku”, które według naszych danych znajduje się na 4-6 miesięcy przed wyjazdem. Okazy last minute można mieć, ale są one rzadkie i nie będziesz miał większego wyboru, jeśli zostawisz go na ostatnią chwilę, aby zarezerwować.

Wypożyczalnia samochodów osobowych

wypożyczalnia aut pytania

Platinum Rent

Szczecin Oddział

Godziny pracy

 • poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
 • sobota: 9:00-14:00
 • niedziela/święta: nieczynne
TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ