Zapłacić mniej za wynajęty samochód w Szczecinie

>

Zapłacić mniej za wynajęty samochód w Szczecinie

W dobie kapitalizmu każdy chciałby płacić jak najmniej i otrzymywać jak najwięcej. Wynajem samochodu rządzi się podobnymi prawami. Wypożyczenie auta wiąże się z pewnymi nieodzownymi kosztami – cena za usługę, paliwo, plus ewentualne ubezpieczenia i dopłaty.
Jednak koszty każdego z tych aspektów można zredukować bądź całkowicie usunąć. Przyjrzyjmy się zatem bliżej oszczędnościom, które możemy poczynić, wypożyczając i użytkując auto.

>

Po co przepłacać i dopłacać

Nasza decyzja o wypożyczeniu samochodu, szczególnie na dłuższy okres, powinna być przemyślana. Pochopność i kierowanie się emocjami w przypadku wyboru modelu, odpowiedniego ubezpieczenia czy właściwych opcji dodatkowych, może wiązać się z dopłatami przy zwrocie.
W poprzednich artykułach pisaliśmy o ubezpieczeniach, jakie możemy wykupić oraz segmentach aut, które możemy wynająć i ich charakterystyce. Są to dwie podstawowe kwestie, na które należałoby zwrócić uwagę. Przykładem może być sytuacja, w której wynajmujemy auto, by pojechać na wieś do naszej babci. Jedziemy sami lub w 2 osoby i mamy minimalny bagaż, bo spędzamy tam zaledwie kilka godzin. Czy potrzebujemy auta większego niż segment A lub B? Niekoniecznie. Czy niezbędne jest nam dodatkowe ubezpieczenie ograniczające wkład własny przy kradzieży wypożyczonego auta? Przecież jedziemy na kilka godzin, a pojazd stoi pod oknem.

Innym aspektem jest już samo dopłacanie. W tej kwestii najlepszym sposobem na oszczędność jest zwyczajne trzymanie się zasad, jakie narzuca nam umowa wynajmu samochodów.

  • Bądźmy świadomi ilości kilometrów, które pokonujemy, jeśli mamy narzucony limit
  • Niech samochód będzie prowadzony przez osoby zapisane w umowie
  • Szanujmy wynajęte auto, a w przypadku kolizji lub uszkodzenia, niezwłocznie informujmy o tym wypożyczalnię

Jeśli dokonamy mądrego wyboru i będzie trzymali się ustalonych zasad, to z pewnością zapłacimy kwotę nie większą niż na umowie.

>

Wynajem samochodu i cięcie kosztów

Skupmy się teraz na tym, jak urwać trochę pieniędzy z opłaty za usługę oraz w jaki sposób użytkować samochód, by zapłacić mniej za paliwo.

No dobrze, przemyśleliśmy dokładnie jakiej klasy auta potrzebujemy oraz wszystkie warunki umowy. Wtedy możemy przyjrzeć się promocjom. Czasem może się okazać, że są one dobrym dodatkiem do usługi z której, tak czy inaczej, byśmy skorzystali. Przykładem może być tutaj <strong>wynajem samochodu</strong> na weekend. <strong>Wypożyczalnia aut </strong>oferuje możliwość opłaty tylko za 2 doby użytkowania, jeśli wynajmiemy auto w piątek po 16 i zwrócimy je w poniedziałek przed 9 rano. Z kolei, jeśli wypożyczamy je na co najmniej 3 doby, to podstawienie pod wskazany adres otrzymamy gratis. Oszczędzimy dzięki temu czas i pieniądze na dojazd do wypożyczalni. Warto też stać się stałym klientem jednej firmy, ponieważ dzięki temu możemy zdecydować się na <strong>wynajem auta bez kaucji</strong> oraz otrzymywać atrakcyjne rabaty. Zatem, praktycznie z każdej z promocji możemy skorzystać „przy okazji”.

>

Zapłacić mniej za wynajęty samochód w Szczecinie

Jak natomiast oszczędzić na paliwie? Przede wszystkim wykorzystać opcję „zrzutki”. Jeśli w podróż wybieramy się ze znajomymi, może się okazać, że wynajem samochodu będzie tańszy niż inny środek transportu. Inną sytuacją jest, gdy jedziemy w dalszą podróż i mamy wolne miejsca. Aktualnie istnieje wiele portali kojarzących kierowców z pasażerami. W dobie opóźniających się pociągów jest to opcja, z której korzysta bardzo wiele osób.

Na paliwie oszczędzimy również jadąc w sposób ekonomiczny, stosując się do zasad eco-drivingu. Większość z nas może to pojęcie kojarzyć dość pejoratywnie, z jazdą mozolną i mało dynamiczną- nic bardziej mylnego. Dlatego temat przybliżmy znacznie szerzej w innym wpisie.

Dobra wypożyczalnia samochodów, w każdej z powyższych kwestii powinna udzielić profesjonalnej porady. Korzystając z kilku podstawowych zasad oraz kierując się zwyczajnym zdrowym rozsądkiem, za wynajem samochodu zapłacimy dokładnie tyle ile jest to niezbędne.

Tania wypożyczalnia samochodów Szczecin

zaplacic mniej za wynajety samochod w szczecinie w platinum rent

Wynajety samochodów w Platinum Rent

Platinum Rent

Szczecin Oddział

Godziny pracy

  • poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
  • sobota: 9:00-14:00
  • niedziela/święta: nieczynne
TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ