Wynajem samochodu – czy to dobre rozwiązanie?

>

Rozsądne rozwiazania

Marzysz o wielkiej podróży, o zwiedzaniu odległych od siebie terenów? Może nawet o wycieczce na inny kontynent? Już wyobrażasz sobie jak wiele pięknych miejsc możesz zwiedzić, ile zamków, pałaców, dworów, muzeów, skansenów możesz zobaczyć. Nagle pojawia się nurtujące pytanie – dobrze, do wybranego państwa mogę dolecieć samolotem, ale jak ja dojadę do tych wszystkich interesujących miejsc, jeśli mój samochód zostanie w garażu? Dogodnym rozwiązaniem może okazać się wynajęcie samochodu!

Odwiedzenie najdalszych zakątków nie będzie stanowiło dla Ciebie problemu. Wynajem krótkoterminowy auta może sprawić, że zobaczysz o wiele więcej niż inni poruszający się komunikacją miejską w czasie urlopu za granicą.

>

Czy trudno jest wypożyczyć auto?

Zwykle wynajem samochodu nie wymaga wiele pracy. Najłatwiej będzie Ci to zorganizować przez Internet. Wyszukujesz najbliższą firmę w okolicy, w której się znajdujesz lub planujesz pobyt. Wybierasz datę, godzinę i miejsce odbioru, a także zwrotu auta. Dokonujesz wyboru jakim samochodem chcesz jeździć i oczekujesz odbioru kluczyków! Możesz także udać się do wypożyczalni osobiście i wszystkie niezbędne formalności załatwić na miejscu.

>

Czy każdy może wynająć samochód?

Kryteria osoby mogącej wynająć auto zależy od firmy, do której w tej sprawie się zgłosiliśmy. Większość z nich uzależnia wiek osoby wypożyczającej, doświadczenie,
czyli długość ważności prawa jazd od klasy auta. Zatem jeśli masz 18 lat i prawo jazdy od kilku miesięcy, niestety nie będziesz mógł wypożyczyć luksusowego auta z wyższej półki. Czasami wystarczy mieć 19 czy 21 lat, a niekiedy nawet 25 lat. Wszelkie wymogi są ściśle określone przez każdą z firm trudniących się wynajmem aut. Stałym elementem jest obowiązek posiadania ze sobą dokumentu tożsamości oraz karty kredytowej/debetowej. Na karcie blokowana jest kwota pokrywająca koszt wypożyczenia samochodu oraz należność za pełen bak paliwa, na wypadek zwrotu auta z pustym bakiem. Niekiedy przy wyborze ekskluzywnego auta pobierana jest kaucja w wysokości kilkuset złoty. Pieniądze z kaucji są oczywiście zwracane, jeśli samochód wraca bez uszkodzeń.

>

Co może okazać się ważne?

Zwróć uwagę, czy wybrana przez Ciebie wypożyczalnia wynajmuje samochody bez limitu kilometrów. To może okazać się bardzo istotne, jeżeli zamierzasz zwiedzać odległe zakamarki i nie wiesz, ile trasy przejedziesz. Musisz się jednak liczyć z tym, że wypożyczając samochód jest on zatankowany do pełna, zatem w momencie zwrotu musi być w takim samym stanie. Auto powinno być też czyste, aby od razu można było ocenić w jakim jest stanie samochód i czy nie uległ zniszczeniu.

Znacznie również ma to, czy w podróż udajesz się sam, czy może z grupą znajomych. Jeśli towarzyszą Ci inne osoby to dobrym rozwiązaniem jest wypożyczenie busa
9 osobowego. Kompleksowo firmy zajmujące się wypożyczaniem samochodów osobowych wypożyczają busy do przewozów grupowych. Warto taką możliwość przemyśleć,
ze względów ekonomicznych i bezpieczeństwa. Kierowcy mogą się zmieniać w trakcie jazdy, a reszta uczestników może się zrelaksować i porozmawiać ze współtowarzyszami podroży. Koszty na wynajem busa są podzielone na kilka osób, co pozwoli zaoszczędzić wydatki.

Wynajem samochodu możesz dokonać za pośrednictwem Internetu lub osobiście. Musisz spełniać wymogi wypożyczalni, co do wieku i doświadczenia w prowadzeniu pojazdu. Wypożyczone auto musi wrócić w takim samym stanie, w jakim zostało Ci przekazane, czyli pamiętaj, że samochód musi być czysty i z pełnym bakiem. Jeśli jedziesz na wakacje z przyjaciółmi to zastanówcie się nad wypożyczeniem busa, który może zapewnić niezapomnianą wspólną podróż.

Platinum Rent

Szczecin Oddział

Godziny pracy

  • poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
  • sobota: 9:00-14:00
  • niedziela/święta: nieczynne
TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ