Wynajem krótkoterminowy – co, jak i za ile

Wynajem krótkoterminowy – co, jak i za ile

Każda wypożyczalnia samochodów, funkcjonująca na rynku, dzieli usługi zazwyczaj na trzy kategorie: wynajem krótkoterminowy, średnioterminowy oraz długoterminowy. Dziś skupimy się na tym pierwszym. Poniżej znajdziecie wszystkie niezbędne informacje, które ułatwią wam podjęcie decyzji dotyczącej wynajmu pojazdu.

Wynajem krótkoterminowy – dla kogo

Jeśli sytuacja życiowa, w której się znaleźliście, zmusza was do wypożyczenia auta nie dłużej niż na miesiąc, to wynajem krótkoterminowy jest tym, czego szukacie. Taka opcja sprawdza się najlepiej w następujących okolicznościach:

  • Auto jest wam potrzebne od zaraz.
  • Prowadzicie firmę i potrzebujecie samochodu jedynie na kilka dni, by dojechać na spotkanie wiele kilometrów od siedziby firmy.
  • Kiedy pojazd firmowy jest zbędny na co dzień.
  • Wasza firma potrzebuje aut dla pracowników sezonowych.
  • Auto potrzebne jest na specjalną okazję, np. ślub.
  • Wracacie z zagranicy i potrzebujecie transportu z lotniska do domu.
  • Wyjeżdżacie na wakacje i chcecie dostać się na lotnisko/dworzec bez angażowania własnego auta.
  • Z powodu awarii samochodu prywatnego potrzebujecie auta zastępczego na kilka dni.

Wynajem krótkoterminowy aut w Szczecinie

Wynajem krótkoterminowy – co, jak i za ile

Oczywiście, w zależności od wypożyczalni aut, koszty mogą się nieznacznie od siebie różnić. Przede wszystkim, na cenę wynajmu samochodu składa się jego klasa oraz czas, na jaki zdecydujecie się go nabyć. W krótkoterminowych wypożyczeniach okres najmu wynosi zazwyczaj od jednego dnia do kilku tygodni. Jednak nie więcej niż miesiąc. Opłata za taką usługę to wydatek rzędu 65-230 złotych za dobę.

Należy wziąć pod uwagę fakt, że im dłuższy okres korzystania z pojazdu, tym mniejszy dobowy koszt jego wypożyczenia. Ponad to, do kwoty najmu musicie doliczyć zwrotną kaucję. Jej wysokość zależy, rzecz jasna, od klasy samochodu, na który się decydujecie. I tak, za klasę najniższą – A – kaucja wynosi około 800 złotych. Natomiast, jeśli zdecydujecie się na auto z klasy wyższej – E – musicie liczyć się z wydatkiem nawet 2000 złotych. Suma, jaką jesteście zmuszeni złożyć na poczet gwarancji dotrzymania zobowiązania, płatna jest przy podpisywaniu umowy. Kaucja może być pobierana w postaci gotówki lub blokady limitu kredytowego na karcie. Gdy czas umowy wynajmu auta wygaśnie, pieniądze wrócą do was w takiej samej formie, na jaką zdecydowaliście się przy ich wpłacie.

Limit kilometrów – o to koniecznie dopytaj

W poprzednim artykule wspominaliśmy, że za przekroczenie limitu kilometrów możecie ponieść dodatkową opłatę. Ograniczenie oczywiście również powiązane jest z daną klasą pojazdu. Często dostrzegalna jest zależność mówiąca o tym, że im niższa klasa pojazdu, tym podstawowy limit kilometrów jest mniejszy. Zaś wraz ze wzrostem prestiżu auta rośnie także dystans, który będziecie mogli nim przebyć.

Z takimi informacjami z pewnością dużo łatwiej będzie wam podjąć decyzję odnośnie wynajmu krótkoterminowego. Pamiętajcie, aby przed każdym wypożyczeniem samochodu dokładnie przeanalizować, do czego będzie go potrzebować. Oszacujcie również przybliżoną liczbę kilometrów, którą pokonacie w okresie najmu. Czasem może okazać się, że biorąc auto z klasy B wyjdzie wam taniej niż klasa A, ponieważ limit kilometrów w tej pierwszej jest nieco większy. To z kolei zabezpieczy was przed dodatkową opłatą naliczaną za każdy nadprogramowy kilometr.

W następnym artykule zajmiemy się wynajmem średnioterminowym oraz długoterminowym. Warto nadmienić, iż wynajem krótkoterminowy jest jedną z najczęściej wybieranych usług w wypożyczalniach samochodowych. I trudno się dziwić, bowiem daje on bardzo dużą swobodę decyzyjną.

Umów sie na rezerwację

PLATINUM RENT
ul. Madalińskiego 8/109
70-101 Szczecin
E-mail: biuro@wypozyczalniaszczecin.pl
791 994 500

Platinum Rent poleca

TOP
ZAREZERWUJ