Wynajem długoterminowy w Szczecinie i jego opłacalność

>

Wynajem długoterminowy w Szczecinie i jego opłacalność

Uwagę konsumentów coraz mocniej zwraca wynajem długoterminowy. Szczecin to siedziba wielu wypożyczalni samochodów, które mają w swojej ofercie podobne rozwiązanie. Wiele osób zastanawia się, czy najem długoterminowy jest dobrym rozwiązaniem? Wspomniana
propozycja ma dość pokaźną listę wad i zalet, ale ostatecznie i tak bardzo zyskuje mocno na popularności. Wynajem długoterminowy jest równoznaczny z podpisaniem umowy leasingu z wysokim wykupem. Z uwzględnieniem serwisowania pojazdu i pełnym pakietem ubezpieczeń.

>

Wynajem długoterminowy w Szczecinie – informacje praktyczne

Umowa o wynajmie długoterminowym daje najemcy prawo do korzystania z wybranego przez siebie auta w czasie jej trwania. Zobowiązuje ona także do zwrócenia go firmie leasingowej odpowiedzialnej za jego sprzedaż po zakończeniu umowy. Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie korzyści wynikają ze skorzystania z podobnej oferty. Otóż jako najważniejsze z nich, warto wymienić:

  • zakup nowego pojazdu bez konieczności uiszczania wkładu własnego lub z minimalnym wkładem własnym;
  • dogodny czas trwania umowy – od 2 do 5 lat, gdzie odgórnie zostaje ustalony roczny limit przejechanych kilometrów;
  • finansowanie w ramach umowy leasingu operacyjnego;
  • zawarcie umowy serwisowej, z której treści jasno wynika, że leasingodawca jest zobowiązany do poniesienia kosztów za przeglądy eksploatacyjne;
  • na firmie leasingowej spoczywa odpowiedzialność likwidacji ewentualnych szkód komunikacyjnych;
  • leasingodawca ma obowiązek zapewnienia Klientowi auta zastępczego, gdyby zaszła taka potrzeba.

Ciekawe jest także to, że wykup pojazdu jest wysoki, ale leży po stronie firmy leasingowej. Wskutek tego działania najemca ma okazję płacenia niskich rat podczas korzystania z samochodu. Pod koniec umowy ma on prawo do wykupienia auta, ale nie stanowi to jego obowiązku.

Niektórzy obawiają się, że w trakcie trwania umowy przekroczą ustalony na początku limit kilometrów. Warto wiedzieć, że każda ponadprogramowa odległość obliguje najemcę do dopłat we wcześniej ustalonej wysokości.

>

Wynajem długoterminowy, czyli o tym, do kogo skierowana jest oferta

Z możliwości wynajmu długoterminowego w Szczecinie korzystają nie tylko Klienci indywidualni, ale także firmy przewozowe i mniejsze przedsiębiorstwa. To również dobre rozwiązanie dla działalności, gdzie co pewien czas wymienia się całą flotę samochodów. Najem długoterminowy daje ogromną swobodę, jeśli chodzi o wszelkie zmiany w obrębie tego tematu.

Warto jednak pamiętać, że najemca nigdy nie jest równoznaczny z faktycznym właścicielem pojazdu. Samochód formalnie jest własnością firmy trudniącej się wypożyczaniem aut. Wielu uważa to za poważny defekt tego rozwiązania, ale jednocześnie doceniają oni fakt, że nie dotyczą ich praktycznie żadne kwestie związane z szeroko pojętą biurokracją – np. obowiązkiem wykupu lub późniejszą odsprzedażą.

Każdego roku najem długoterminowy staje się popularniejszy. Konsumenci doceniają liczne korzyści wynikające z takiej propozycji. Wśród najważniejszych z nich znajduje się wygoda, ponieważ wysokość rat uwzględnia już wszelkie ubezpieczenia i koszty za przeglądy. Zainteresowanych wynajmem długoterminowym w Szczecinie serdecznie zachęcamy do skontaktowania się z naszymi pracownikami. Jako solidna wypożyczalnia busów i samochodów osobowych chętnie udzielimy odpowiedzi, na każde z postawionych przez Państwa pytań.

Wynajem długoterminowy aut

Lotnisko punkt odbioru wynajmu auta

Platinum Rent

Szczecin Oddział

Godziny pracy

  • poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
  • sobota: 9:00-14:00
  • niedziela/święta: nieczynne
TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ