Warunki wynajmu aut kompendium wiedzy

>

Warunki wynajmu aut kompendium wiedzy

Wynajem samochodów podlega wielu warunkom, które różnią się w zależności od kraju i firmy. Zasadniczo pojazd musi być zwrócony w tym samym stanie, w którym został wynajęty i często nie może przekraczać ograniczeń dotyczących przebiegu, w przeciwnym razie mogą zostać poniesione dodatkowe opłaty.

Z powodów ubezpieczeniowych niektóre firmy ustalają minimalny i/lub maksymalny wiek wynajmu. W niektórych przypadkach minimalny wiek na wynajem może wynosić nawet 25 lat, nawet w krajach, w których minimalny ustawowy wiek uprawniający do posiadania prawa jazdy jest znacznie niższy, np. 14,15,16 lub 17 lat w Stanach Zjednoczonych. Nierzadko zdarza się, że wszyscy kierowcy w wieku poniżej 25 lat otrzymują dodatkowe opłaty dla młodych kierowców.

We wszystkich przypadkach do wynajęcia auta wymagane jest ważne prawo jazdy, a niektóre kraje wymagają międzynarodowego zezwolenia na jazdę (IDP).

Większość wypożyczalni samochodów wymaga użycia karty kredytowej w celu naliczenia dodatkowych opłat w przypadku stwierdzenia usterki samochodu przy jego zwrocie lub za opłaty drogowe, kary pieniężne za korzystanie z samochodu lub brak paliwa. W miejsce karty kredytowej, niektóre firmy wymagają dużego depozytu gotówkowego. Niektóre firmy, takie jak Enterprise, zezwalają na wpłacanie kaucji kartą debetową, zazwyczaj z dowodem biletu podróżnego w obie strony, np. biletu lotniczego, autobusowego lub kolejowego.

>

Warunki wynajmu aut kompendium wiedzy

Ubezpieczenia/opłaty wypożyczalni samochodów

Chociaż często nie jest to wyraźnie określone, amerykańskie firmy wynajmujące samochody są zobowiązane przez odpowiednie prawo stanowe do zapewnienia minimalnego zakresu odpowiedzialności, z wyjątkiem Kalifornii i Arizony, gdzie kierowca ponosi wyłączną odpowiedzialność. Obejmuje ona koszty poniesione przez stronę trzecią w razie wypadku. W większości stanów prowadzenie samochodu bez gwarancji odpowiedzialności cywilnej jest nielegalne. Wypożyczalnie samochodowe utrzymują ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody powstałe w ich pojazdach, jednak niektóre firmy będą za to pobierać opłaty, jeśli nie wykupią własnego ubezpieczenia. Dla przykładu, w Maryland minimalny poziom gwarancji wynosi 20 000 USD za obrażenia ciała i 15 000 USD za szkody majątkowe.Należy podać

Przy wynajmie samochodu typowe jest oferowanie różnych form ubezpieczenia uzupełniającego i/lub rezygnacji z uszkodzenia jako opcjonalnego dodatku za dodatkową opłatą. Istnieje kilka rodzajów pokrycia:

Loss Damage Waiver (LDW) - pokrywa koszt uszkodzenia wypożyczonego pojazdu do pełnej wartości pojazdu w razie wypadku. Zazwyczaj LDW pokrywa 100% kosztów bez dodatkowych opłat. Należy pamiętać, że ubezpieczenie LDW/CDW nie jest ubezpieczeniem i nie oferuje takiego samego produktu jak polisa ubezpieczeniowa.
Zwalnianie uszkodzeń powstałych w wyniku kolizji (CDW) - zasadniczo pokrywa koszty szkód powstałych w wyniku ruchomego wypadku. Jak sama nazwa wskazuje, szkody powstałe bez kolizji często nie są objęte ochroną. W wielu przypadkach w razie wypadku stosuje się opłatę lub potrącenie.
Uzupełniające ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (ang. Supplemental Liability Insurance, SLI) - produkt często sprzedawany w USA, który zapewnia ochronę ubezpieczeniową na wypadek wypadku powodującego obrażenia ciała lub szkody majątkowe dla osób innych niż najemca i pasażerowie.

>

Użyteczność ubezpieczenia w wypożyczalni samochodów

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (PAI) - pokrywa koszty leczenia oraz przypadkową śmierć najemcy i pasażerów w razie wypadku podczas wynajmu auta.
Personal Effects Coverage (PEC) (Personal Effects Coverage - ubezpieczenie od ryzyka utraty lub uszkodzenia rzeczy osobistych wynajmującego (a czasami członków rodziny najemcy podczas podróży z najemcą) w okresie najmu.
Nadwyżka ubezpieczenia - zwolnienie z odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku kolizji, kradzieży i odpowiedzialności cywilnej są często wliczane do cen wynajmu samochodów w Europie, Afryce i Australazji. Prawie zawsze występuje na nich nadmiar pieniędzy (określany również jako Super CDW, Non Waiver, lub Deductible), co wiąże się z ilością pieniędzy, jaką klienci muszą zapłacić w przypadku szkody, aby zniechęcić kierowców do wnoszenia drobnych roszczeń. Wyższa nadwyżka zazwyczaj skutkuje niższym kosztem z góry ponoszonym przez klientów, ale jeśli szkoda powstaje przy niższych kosztach niż nadwyżka na naprawę, to klienci nie są w niewielkim stopniu zachęcani do dochodzenia roszczeń na korzyść ubezpieczyciela. Ubezpieczenie nadmierne (znane również jako zmniejszenie nadwyżki lub zwolnienie z odpowiedzialności za szkody) jest ubezpieczeniem wtórnym, które pokrywa koszty tej nadwyżki w przypadku szkody. Firmy wynajmu samochodów w Europie, Ameryce Południowej i Australazji będą generalnie oferować to ubezpieczenie jako ubezpieczenie wtórne, chociaż firmy ubezpieczeniowe sprzedają również dodatkowe ubezpieczenie na wynajem samochodów, które może oferować większą ochronę niż standardowe ubezpieczenie.

W Stanach Zjednoczonych sprzedaż tych produktów może być regulowana przez wydział ubezpieczeniowy każdego stanu, a do ich sprzedaży może być wymagana przez wypożyczalnię specjalna ograniczona licencja. Specyficzne oferowane pokrycie może się znacznie różnić w zależności od państwa lub kraju, w którym samochód jest wynajmowany.

Tani wynajem aut Szczecin

auto-do-slubu-wesele

Platinum Rent

Szczecin Oddział

Godziny pracy

  • poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
  • sobota: 9:00-14:00
  • niedziela/święta: nieczynne
TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ