Od wynajmu rydwanów po auta – wypożyczalnia samochodów Szczecin

>

Od wynajmu rydwanów po auta – wypożyczalnia samochodów Szczecin

Historia wypożyczania pojazdów użytkowych sięga kilku tysięcy lat wstecz. Już starożytni Rzymianie wypożyczali chętnym rydwany. Oczywiście owi chętni musieli należeć do wyjątkowej kasty i zazwyczaj nie wypożyczali rydwanów na przejażdżkę, a do celów rozrywkowych dla gości lub do celów militarnych. I pod tym względem, choćby na przykładzie naszej wypożyczalni samochodów w Szczecinie, wynajem samochodów się nie zmienił – do dzisiaj posiadamy ofertę luksusową. Przełamuje ją jednak dodatkowa, aut do codziennego użytku, bo też czasy się zmieniły i samochód jest obecnie powszechnym środkiem lokomocji.

>

Historia współczesnych wypożyczalni samochodów w pigułce

Pierwsza nowożytna wypożyczalnia samochodów powstała w 1915 roku w USA. Przemysł motoryzacyjny dopiero się wtedy rozwijał, nie przeszkadzało to jednak już wtedy zauważyć, że czasem lepiej wypożyczyć auto, niż je kupić. Opisywana ówczesna wypożyczalnia samochodów w ciekawy sposób rozliczała Klientów – od ilości przejechanych kilometrów. Jej pomysłodawca jak widać miał nie tylko żyłkę do interesów, ale też zmysł wynalazcy, opracował bowiem w tym celu specjalne urządzenie liczące odbytą w automobilu odległość.
Podobnie jak w starożytności, wtedy jeszcze samochód uchodził za szczyt luksusu i nie każdego było na niego stać. Dlatego właśnie pierwsza wypożyczalnia zyskała ogromną popularność, choć ceny nie były niskie. Pomimo tego w krótkim czasie doczekała się filii w wielu stanach. Pomysł oczywiście szybko został zauważony i w międzyczasie powstawało wiele konkurencyjnych wypożyczalni, z korzyścią dla klientów. Dzięki temu ceny wynajmu spadały i coraz częściej samochody wypożyczane były nie tylko przez klasę biznesową. Lawina ruszyła i nie dało się jej już zatrzymać.
Ta nowa forma usług została wyhamowana dopiero podczas drugiej wojny światowej. Kryzys w branży został jednak zażegnany przez pewien wybieg, który zastosowano. Otóż wypożyczalnie zaczęły oferować samochody żołnierzom powracającym z Europy lub jadącym na wojnę. W ten sposób narodziły się pierwsze wypożyczalnie samochodów przy lotniskach, które obecnie stanowią standard, tak jak to ma miejsce m.in. w Szczecinie Goleniowie.

>

Wypożyczalnie samochodów przy lotniskach

Jednocześnie wypożyczalnie samochodów umiejscowione przy lotniskach wypracowały nowe formy usług, których początkowo nie oferowały te miejskie. Przykładem są tu chociażby:

  • odwiezienie Klienta z lotniska i dowóz na lotnisko – innymi słowy wypożyczalnie wprowadziły do swoich usług również przewóz z szoferem, co stanowi bardzo wygodną opcję dla wielu podróżnych, lecz oczywiście jest to pewne odejście od klasycznej formy wynajmu aut; jego zaletą natomiast jest fakt, iż można złożyć zamówienie dużo wcześniej, a obsługiwane w ten sposób są również grupy;
  • brak konieczności odwiezienia wypożyczonego samochodu z powrotem – opcja ta umożliwia pozostawienie go w umówionym miejscu lub po prostu poinformowanie biura wypożyczalni, gdzie został zaparkowany;
  • a także zniżki związane z ilością przejechanych kilometrów – Klient wypożyczający po przylocie samochód na dłużej, może liczyć na upust związany z użytkowaniem; w tej sytuacji obniża się koszt wynajmu za każdy dzień jeśli samochód nie był intensywnie eksploatowany (zniżkę taką, po jej zastrzeżeniu, można otrzymać przy oddawaniu auta – trzeba sprawdzić licznik).

Na lotnisku w Szczecinie Goleniowie, w wypożyczalniach samochodów, można się spotkać z wieloma nowoczesnymi formami promocji. Jak dawniej, tak i obecnie, wpływa na to oczywiście konkurencja.

>

Jakie są ceny wypożyczenia auta

I tu chyba współczesność szykuje największą niespodziankę, bo nie tylko w starożytności, ale również jeszcze dwie dekady temu, w Polsce wypożyczenie samochodu także kojarzyło się z luksusem, a na pewno z niepotrzebnym wydatkiem. Obecnie jednak radykalnie się to zmieniło, a zawdzięczamy to cenom wynajmu auta, które zaczynają się od… 30 zł za dobę.
Przylotniskowa wypożyczalnia samochodów w Szczecinie oferuje takie warunki. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że za cenę dwóch kaw w restauracji możemy wynająć w wypożyczalni samochód i cieszyć się nim podczas bliższych i dalszych podróży, można śmiało powiedzieć, że starożytność pozostawiliśmy daleko w tyle.

Wynajem aut osobowych Szczecin

Szczecina wynajem aut

Platinum Rent

Szczecin Oddział

Godziny pracy

  • poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
  • sobota: 9:00-14:00
  • niedziela/święta: nieczynne
TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ