7 sposobów na obniżenie kosztów prowadzenia firmy dzięki wynajmowi aut

>

Obniżanie kosztów przez wynajem floty

Biznes to kosztowna inwestycja, która potrzebuje nawet kilku lat, by zaczęła generować zysk. Nic zatem dziwnego w tym, że każdy przedsiębiorca szuka sposobów na obniżenie kosztów prowadzenia własnej firmy. Jednym z nich jest wynajem samochodów.
Myślisz, że na samochodach nie ma co oszczędzać. Przeanalizuj zatem koszty związane z kupnem aut dla każdego z pracowników, przeczytaj nasze argumenty i sam zdecyduj, czy warto wydawać pieniądze na coś, co tego nie wymaga.

>

1. Brak wpłaty własnej

Wynajmując auto z wypożyczalni samochodów, nie ponosisz opłat wstępnych jak w przypadku leasingu czy kupna na kredyt, które wymagają zapłacenia raty wstępnej. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, kiedy rozkręcasz biznes i liczy się każda zaoszczędzona złotówka. A to, co miałbyś przeznaczyć na poczet kredytu lub leasingu, możesz zainwestować w rozwój własnej działalności.

>

2. Stałe koszty wynajmu aut

Wynajem długoterminowy nie obciąża wynajmującego dodatkowymi, nieprzewidzianymi kosztami. Kwota miesięcznej raty zostaje ustalona przed podpisaniem umowy wynajmu samochodów i jest stała. Oznacza to, że od razu wiesz, ile będzie wynosić miesięczna rata, co znacznie ułatwi zarządzanie budżetem firmy. Niewątpliwym plusem są również liczne udogodnienia w ramach raty wynajmu, które nie tylko odciążają Twoją firmę finansowo, ale i oszczędzają czas.

>

3. Usługi dodatkowe

Nie musisz martwić się usterkami czy wymianą opon. Tego typu czynności i koszty z nimi związane leżą po stronie wypożyczalni aut, która przez cały okres wynajmu sprawuje opiekę nad wypożyczonymi samochodami. Odnosi się to również do awarii samochodu lub wypadku. Koszty szkód komunikacyjnych zostaną pokryte z ubezpieczenia auta, a Ty dostaniesz auto zastępcze. Wypożyczalnia samochodów jest zawsze do Twojej dyspozycji, dzięki czemu w szybki i wygodny sposób możesz korzystać z atrakcyjnych usług bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

>

4. Minimalizacja kosztów administracyjnych

Usługi oferowane przez wypożyczalnię samochodów redukują koszty związane z administracją floty. Wszystkie kwestie administracyjne jak: rejestracja pojazdów, nadzorowanie floty, zarządzanie dokumentami, umowami czy aktualizowanie baz danych obsługiwane są przez wypożyczalnię aut.

>

5. Większa zdolność kredytowa

Korzystając z oferty wynajmu długoterminowego, zwiększasz zdolność kredytową swojej firmy. Stałe spłacanie niskich rat za wynajem nie obciąża bilansu przedsiębiorstwa, co korzystnie wpływa na decyzję banku o przyznaniu kredytu. Pomyśl o tym dziś, żeby w przyszłości zwiększyć swoje szanse w ubieganiu się o wsparcie finansowe na rozwój swojej firmy.

>

6. Wypożyczenie samochodu a podatek

Równie istotną korzyścią jest to, że masz pełne prawo do wliczenia miesięcznych rat wynajmu do kosztów uzyskania przychodu. Dzięki takiemu generowanie wydatków masz możliwość odprowadzenia dużo niższego podatku. A zaoszczędzone pieniądze z pewnością znajdą swoje zastosowanie.

>

7. Eliminacja ryzyka straty finansowej

Kupując samochody dla swoich pracowników, przyjdzie czas zamiany obecnych aut na nowsze. Jak wiadomo wartość samochodów z dnia na dzień spada, więc prawdopodobieństwo tego, że sprzedasz pojazdy w korzystnej dla Ciebie cenie jest zerowe. Kiedy decydujesz się na wynajem długoterminowy, wypożyczasz auta bez ryzyka straty finansowej. Nie musisz sprzedawać samochodów, ale je oddajesz i, w razie takiej potrzeby, możesz uzupełnić swoją flotę nowszymi pojazdami.

Prowadzenie firmy to sztuka inwestowania, a inwestycje wymagają odpowiednich nakładów finansowych. Wynajmując auta z wypożyczalni samochodów w Szczecinie, redukujesz koszty związane z utrzymaniem pojazdów i zyskujesz pieniądze na udoskonalanie swojego produktu lub rozrost firmy.

Platinum Rent

Szczecin Oddział

Godziny pracy

  • poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
  • sobota: 9:00-14:00
  • niedziela/święta: nieczynne
TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ