Kosztowne pomyłki w wynajmie samochodu których należy unikać

>

Kosztowne pomyłki w wynajmie samochodu których należy unikać

Kiedy Polacy tego lata ruszają w drogę, wielu z nich będzie jeździć wypożyczanymi samochodami w innych częściach kraju lub świata. Wynajem samochodów może być wygodny, ale związane z tym koszty są często mylące. Oto spojrzenie na błędy w wypożyczaniu samochodów, które mogą Cię kosztować - i jak ich unikać.

>

Kosztowne pomyłki w wynajmie samochodu, których należy unikać

  1. Kupno dodatkowego ubezpieczenia, którego nie potrzebujesz. Jeśli posiadasz własną polisę ubezpieczeniową, może ona pokryć szkody powstałe w wyniku kolizji oraz osobistą odpowiedzialność za czasowe użytkowanie wypożyczonego samochodu (ale prawdopodobnie nie ruchomego samochodu ciężarowego). A jeśli korzystasz z karty kredytowej do rezerwacji i płacenia za wynajmowany samochód, może to zapewnić dodatkowe ubezpieczenie na wypadek kolizji. Zanim wynajmiesz samochód, sprawdź to przed wynajmem samochodu i być może będziesz mógł odmówić dostępu do tego ubezpieczenia w wypożyczalni aut. Z drugiej strony, jeśli nie posiadasz własnej polisy auta lub martwisz się o ewentualne podwyżki składek, jeśli potrzebujesz złożyć reklamację w polisie auta, ubezpieczenie wypożyczalni samochodów może mieć sens.
  2. Wynajem samochodu z lotniska. Wynajem auta z lotniska często wiąże się z pobieraniem dopłat lotniskowych. Aby uniknąć tych opłat i ewentualnie pokryć dodatkowe oszczędności, sugeruje wybór usługi wynajmu samochodu z dala od lotniska. Wiele wypożyczalni pozalotnicznych zapewnia transport na lotnisko i z lotniska ", mówi. I może być wygodniejsze niż rezerwacja na lotnisku, a także podróżowanie do wynajętego samochodu i pokonywanie ogromnych tłumów ".
  3. Czynsze za wynajem samochodów mogą się różnić w zależności od firmy lub czasu realizacji, dlatego opłaca się stosować podejście porównywanie pomiędzy wypożyczalniami i wyszukiwanie promocji. Jeśli planujesz przejechać duże odległości, sprawdź, czy nie ma ograniczeń przebiegu. Wiele wypożyczalni oferuje opcję bez limitu kilometrów na okres wynajmu samochodów, dzięki czemu możesz prowadzić samochód tak długo, jak chcesz, bez ponoszenia dodatkowych opłat. Inni mogą jednak oszacować dodatkowe opłaty za przekroczenie maksymalnego dziennego przebiegu. Jeśli wynajmujesz pojazd, zwłaszcza na okres dłuższy niż kilka dni, upewnij się, że masz nieograniczone kilometry lub wystarczającą ilość kilometrów na pokrycie kosztów podróży: "Wybierając pomiędzy wynajmem z nieograniczonymi kilometrami a tańszym wynajmem z limitem kilometrów, możesz wyprzedzić ten pierwszy.
>

Jak obniżyć koszty wynajmu auta

  1. Płatność za paliwo. Przedpłata za paliwo może wydawać się wygodna, ale oznacza to, że zapłacisz za pełny zbiornik paliwa, nawet jeśli wracasz do zbiornika do połowy pełnego. Lepiej jest samemu się zapełnić, ponieważ w pobliskiej stacji benzynowej można znaleźć tańsze ceny paliwa. Nie zapomnij jednak uzupełnić zbiornika, ponieważ koszty, jakie trzeba ponieść po zużyciu , mogą być wysokie
  2. Dodatkowa opłata za GPS lub fotelik samochodowy. Wypożyczalnie samochodów z przyjemnością zaproponują Cię dodatkowymi akcesoriami, takimi jak GPS czy fotelik dziecięcy. Jednak GPS może kosztować dodatkowo wysokie kwoty. Używaj smartfona, jeśli to możliwe, lub drukuj instrukcje dojazdu korzystając z bezpłatnego centrum biznesowego hotelu. Jeśli masz przenośny GPS, możesz spakować walizkę i użyć jej w podróży, pamiętaj, aby wyjąć ją z wypożyczonego samochodu po powrocie. Wiele linii lotniczych pozwoli Ci przewieźć fotelik samochodowy lub korzystać z niego w samolocie za darmo, więc nie musisz płacić za korzystanie z niego w wypożyczalni samochodów.
  3. Przed wyjazdem dokładnie skontroluj wypożyczony samochód. W przeciwnym razie możesz zostać obciążony za szkody, których nie spowodowałeś. Większość wypożyczanych samochodów jest starannie utrzymywana, ale uszkodzenia takie jak zadrapania lub wgniecenia, plamy we wnętrzu mogą pozostać niezauważone . Jeśli podczas kontroli zauważysz jakiekolwiek zużycie, uszkodzenie lub usterkę, upewnij się, że natychmiast uświadomiłeś firmę, inaczej możesz za to zapłacić. "Nigdy nie zakładaj, że szkoda jest zbyt mała, aby zagwarantować, że firma samochodowa już wie o niej. Jeśli nie jest ona wymieniony w formularzu stanu technicznego samochodu, zgłoś się.
  4. Opóźnienie w zwrocie samochodu. Większość wypożyczalni aut nalicza dzienne stawki za okresy dobowe. Podczas gdy niektórzy mogą dać 29-minutowy okres karencji, możesz zostać obciążony opłatami za zwłokę - lub za cały dodatkowy dzień, jeśli zwrócisz samochód po przekroczeniu tego przedziału czasowego.

Tani wynajem aut Szczecin

wynajem auta i ukryte koszty poradnik

Platinum Rent

Szczecin Oddział

Godziny pracy

  • poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
  • sobota: 9:00-14:00
  • niedziela/święta: nieczynne
TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ