Wypożyczenie samochodu na rynku polskim

>

Wypożyczenie samochodu na rynku polskim

Wypożyczenie samochodu na rynku polskim staje się coraz bardziej popularne. Istnieje spora grupa odbiorców, dla których ta opcja może okazać się bardzo użyteczna i korzystna. Warto sprawdzić komu wynajem samochodu jest dzisiaj potrzebny.

Pierwszą grupą są turyści – wypożyczalnie aut są często zlokalizowane w pobliżu lotniska lub dworca, aby podróżny mógł wygodnie zwiedzać nowe miejsca, bez utraty czasu na poszukiwanie właściwego połączenia komunikacja miejską lub ponoszenia zbyt dużych kosztów poruszając się taksówką.

>

Wynajem krótkoterminowy to się opłaca

Osoby, których prywatny samochód nie nadaje się chwilowo do eksploatacji – dla nich opcja wynajmu krótkoterminowego po przeliczeniu kosztów może okazać się korzystniejsza, niż poruszanie taksówkami i zapewne bardziej komfortowa, niż podróż autobusem.

Istnieje także wynajem okazjonalny – czyli samochody na specjalne okazje. W tej sytuacji, gdy samochód potrzebny jest tylko dla określonego celu, typu dojazd do kościoła przez Młodą Parę lub przez młodzież na studniówkę, wypożyczenie zabytkowego lub luksusowego auta jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Niewiele jest przecież osób, które mogą sobie pozwolić, aby zakupić samochód na jedno zdarzenie życiowe. W tym zakresie można także wymienić samochód służący do przewozu przedmiotów, które ze względu na swe gabaryty nie mogą być przewożone własnym samochodem osobowym. Taka opcja najczęściej pojawia się przy przeprowadzkach.

>

Firmowy wynajem aut

Wynajem samochodów może dotyczyć osób prywatnych, jak i firm, które wypożyczają samochody dla swoich pracowników.

Chcąc, jednak wypożyczyć samochód należy pamiętać o kilku istotnych rzeczach. To nie wypożyczanie roweru miejskiego, lecz kwestia bardziej poważna. Należy przeliczyć koszta, rozeznać się w zakresie ubezpieczenia samochodu, który będziemy użytkować oraz dokładnie sprawdzić i udokumentować stan samochodu przed wypożyczeniem ,aby nie zostać pomówionym za dokonanie rzekomego uszkodzenia. Ważne, jak zawsze przy transakcjach, jest czytanie umowy. W dzisiejszych czasach ten zdroworozsądkowy odruch jest jak najbardziej zasadny. Dla wygody potencjalnych klientów, większość wypożyczalni posiada strony internetowe zawierające formularze zgłoszeniowe on-line. Aby wyjść naprzeciw potrzebom klientów wypożyczalnie są czynne 24 h/dobę, 7 dni w tygodniu. Wszystko dlatego, ze to przecież potrzeba człowieka reguluje działanie rynku.

W sieci istnieje wiele poradników na co należy zwracać uwagę wypożyczając samochód. W wielu z nich przeczytać można o dolnych ograniczeniach wiekowych, konieczności posiadania karty kredytowej i o tym, że można ten wymóg ominąć. Nie zamierzamy powtarzać tutaj tych znanych wszystkim zainteresowanym porad. Zamiast tego sporządziliśmy kompilację informacji mniej znanych, a równie istotnych – zapraszamy do lektury.

>

Wypożyczenie samochodu na rynku polskim

  • Wynajmując samochód zrób porządne rozeznanie. Tak samo jak istnieją porównywarki cen hoteli czy sklepów, tak można sprawdzić i wypożyczalnie. Najlepiej skorzystaj z kilku różnych, by mieć pewność, że ich wyniki nie są sponsorowane. Pamiętaj też, że często mniej zapłacisz korzystając z pośrednika, niż bezpośrednio w wypożyczalni.
  • Karty kredytowej nie zawsze da się zastąpić wypukłą kartą debetową. O ile wstępna rezerwacja internetowa niemal zawsze działa, o tyle na miejscu odbioru pracownik może odmówić wydania pojazdu, zwłaszcza, jeśli na karcie znajduje się zwrot "Debit".
  • Sprawdź ceny w punkcie wynajmu auta przy lotnisku oraz w centrum miasta - często bardziej będzie opłacało się podjechać kawałek autobusem, a różnica może wynieść nawet 10%.
  • Będąc na miejscu pamiętaj by dokładnie przeczytać umowę. Upewnij się, że ta, którą podpisujesz jest tą samą, która była dostępna w trakcie rezerwacji przez Internet, i że nie zostały "dorzucone" dodatkowo płatne usługi lub dodatki.
  • Poza dolnym limitem wieku, niektóre firmy, szczególnie w USA, nakładają też górny - przynajmniej jedna agencja odmawia wypożyczania samochodów kierowcom powyżej 70. roku życia.
>

.Wynajem samochodu słowo podsumowania

W razie jakiegokolwiek wypadku, nawet błahego, należy wzywać policję. Najczęściej wynika to wprost z umowy. Nieprzestrzeganie tego zapisu może prowadzić do bardzo przykrych konsekwencji, włącznie z odmową pokrycia szkody przez ubezpieczyciela. Co za tym idzie - naprawa zniszczeń obciąży w całości Twój budżet. Dobrym pomysłem "na wszelki wypadek" jest wyposażenie się w wideorejestrator. Pomoże on rozwiać wątpliwości w spornych sytuacjach. W niektórych wypożyczalniach samochodów istnieje możliwość wymiany zarezerwowanego modelu na samochód wyższej klasy. Za niewielką dopłatą lub nawet bezpłatnie. Wynika to z tego, że bardziej "chodliwe" są samochody klasy compact. Wielkie SUVy w wypożyczalni ma praktycznie gwarancję, że za chwilę kolejna osoba wypożyczy „Twój” samochód. Zawsze jednak policz sobie wszystko - czasem "darmowy upgrade" może okazać się bardzo kosztowny. Zwłaszcza, gdy chodzi o paliwożerną terenówkę lub muscle car'a. Uważaj ze zwrotem: opóźnienie może spowodować naliczenie opłat za kolejną dobę. Zbyt szybki zwrot może sprawić, że zapłacisz jeszcze więcej. Dotyczy to sytuacji, gdy wypożycza się samochód długoterminowo - inna (niższa) jest stawka za cały tydzień, a inna za siedem pojedynczych dni z rzędu. Oddając go więc przed czasem, np. szóstego dnia, wypożyczalnia przeliczy wynajem na pojedyncze dni i obciąży różnicą.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin

wypozyczenie samochodu na rynku polskim uwagi

Platinum Rent

Szczecin Oddział

Godziny pracy

  • poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
  • sobota: 9:00-14:00
  • niedziela/święta: nieczynne
TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ