Wynajem aut dla firm – dlaczego to się opłaca

>

Wynajem aut dla firm – dlaczego to się opłaca

Z pewnych względów do niedawna niewielkim firmom nie kalkulowało się wynajmować samochodów. Sytuacja na rynku jednak jest zmienna, a też wypożyczalnie stosują różne upusty, by zachęcić do wynajmu długoterminowego – taki przez firmy najczęściej jest wybierany. I wynajem aut w Szczecinie nie odbiega od tych trendów. Warunki najmu są obecnie bardzo korzystne, ale przede wszystkim pozwalają w dowolny sposób prosperować wynajętą flotą w sposób opłacalny. Dlatego też zakup nowych samochodów dla firmy odchodzi powoli do lamusa.

>

Wzrost w branży wynajmu aut

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, iż wynajem aut jest coraz częściej postrzegany jako rzecz zwykła. Szacunki są przy tym znaczące – w 2015 roku jedynie w miejskim systemie wynajmu odnotowano 6 mln wypożyczeń, w 2021 ma ich być aż 35 mln. Również wynajem aut przez firmy stale wzrasta i dotyczy to przedsiębiorstw każdej wielkości (w 2018 odnotowano 17,5% wzrost, w 2014 jedynie 7,1%). Cyklicznie, z roku na rok, wypożycza się w Polsce coraz więcej samochodów. Miasta takie, jak: Gdańsk, Wrocław, Szczecin, Warszawa, Kraków i Poznań, znajdują się w czołówce licząc liczbę wynajęć.

>

Dlaczego firmy wypożyczają samochody

Przy powyższym wynajem aut długoterminowy rośnie najszybciej. Wynika to stąd, iż dla wielu niewielkich i średnich przedsiębiorstw zakup samochodu może być zbyt dużym obciążeniem. Obecnie dawny leasing został niemal wyparty przez nową formę leasingowania – wypożyczenie okresowe, z którego korzystają zazwyczaj osoby prywatne, oraz właśnie wynajem aut długoterminowy, na co najczęściej decydują się przedsiębiorstwa.
Natomiast firmy chętnie korzystają z oferty wynajmu aut, co wiemy od klientów naszej wypożyczalni w Szczecinie, gdyż koszty wynajmu są znacznie niższe od leasingowych. Wynika stąd jednak jeszcze kilka innych korzyści, które należy wyróżnić.

>

Wynajem aut – jakie są korzyści dla firm

Wypożyczanie samochodów jest korzystny dla firm przede wszystkim przez to, że:

  • wynajem długoterminowy nie wpływa na obniżenie zdolności kredytowej, ponadto nie jest uzależniony od dochodu firmy,
  • opłaty miesięczne za wynajem można wliczać w koszt prowadzonej działalności gospodarczej,
  • w stosunku rocznym, a nawet wieloletnim, wynajem aut jest korzystniejszy od ich zakupu.

Warto też zwrócić uwagę, że wynajem aut długoterminowy w dużym stopniu różni się od krótkoterminowego. Klient, czyli przedsiębiorca, jest w tym systemie w pewien sposób traktowany specjalnie – samochód, w przeciwieństwie do wynajmu krótkoterminowego, jest serwisowany przez wypożyczalnię samochodów. Nie trzeba więc się przejmować ewentualnymi kosztami i kłopotami. W razie awarii Klient może otrzymać samochód zastępczy, a na przykładzie wypożyczalni ze Szczecina, wynajem aut długoterminowy zawiera też w sobie wiele drobnych usług: karty paliwowe, likwidację szkód, door-to-door.

>

Przyszłość wynajmu aut – opinia z wypożyczalni w Szczecinie

Wobec tego, że wynajem aut na dłuższy czas rozwija się bardzo dynamicznie, można podejrzewać, że ta tendencja jeszcze przez jakiś czas zostanie utrzymana. Aczkolwiek to opinia zachowawcza, bo wszystko wskazuje na to, że długoterminowy wynajem może stać się nie tylko sposobem firm na ekonomiczne, mobilne funkcjonowanie, lecz również objąć rynek wynajmu dla osób prywatnych.
Jak twierdzi pracownik wypożyczalni w Szczecinie (wypozyczalniaszczecin.pl), wynajem aut jest coraz tańszy i coraz częściej zastępuje dawny leasing. Wpływa na to poszukiwana przez przedsiębiorców optymalizacja kosztów funkcjonowania przedsiębiorstw. Jednak poza tym, że długoterminowy wynajem aut jest opłacalny, jest on również wygodny. Wielu przedsiębiorców nie ma czasu na to, by zajmować się sprawami wynajętych samochodów, szczególnie jeśli jest to flota, dlatego jest im na rękę wynajęcie, gdyż wtedy wszystkie obowiązki związane z: naprawą, serwisem, rejestracją, ubezpieczeniem itd., bierze na siebie wypożyczalnia samochodów.

Wynajem aut Szczecin

Wypożyczalnia samochodów

Platinum Rent

Szczecin Oddział

Godziny pracy

  • poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
  • sobota: 9:00-14:00
  • niedziela/święta: nieczynne
TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ