Opłata za wynajem samochodu w jedną stronę

>

Opłata za wypożyczenie auta w jednym kierunku

Podczas gdy większość wypożyczonych samochodów wraca do tego samego miejsca, w którym są odbierane. Nie jest to tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać, że chciałbyś zwrócić wypożyczony samochód w innym miejscu. Zdarza się, że klient żąda zwrotu wynajętego samochodu do innego kraju, a nawet jest to czasami możliwe. Jeśli planujesz zwrócić wynajęty samochód do innej lokalizacji, często w każdej ofercie online pojawia się termin "opłata w jedną stronę", a jeśli tego nie zrobisz, powinieneś zadać to pytanie, ponieważ jest prawdopodobne, że zostaniesz obciążony opłatą w jedną stronę przez agenta wynajmu i powinieneś wiedzieć, jaka to może być opłata.

>

Ile wynosi opłata za wynajem jednokierunkowy?

W wypożyczalni samochodów Platinum Rent w Szczecinie nie honorujemy takich rozwiązań. Temat jednak dotyczy pozostałych wypożyczalni. Opłata może się znacznie różnić w zależności od dostawcy, lokalizacji w zależności od lokalizacji. Opłaty za wynajem samochodu w jedną stronę wahają się od bezpłatnych do nawet 600 zł lub więcej, które mogą być pobierane za zwrot samochodu do innego kraju. Bardziej typowa opłata w jedną stronę wynosi około 200zł za typową opłatę w jedną stronę. Ponieważ jest to opłata ustalana przez poszczególnych agentów wypożyczalni. Temat należy sprawdzić dla każdej z opcji, ponieważ niektóre wypożyczalnie o wyższej cenie mogą mieć niższe opłaty w jedną stronę. Co powoduje, że ogólna cena jest niższa niż w przypadku agentów wypożyczalni budżetowych, którzy mogą pobierać wysokie opłaty w jedną stronę.
Wypożyczalnie samochodów, w których można dostać się z jednego miejsca do drugiego, a wypożyczenie samochodu i jazda samochodem może być tańsza niż bilet kolejowy, a na pewno bilet lotniczy. Jednakże, podczas gdy jednodniowy wynajem może kosztować zaledwie 89zł, opłata za przejazd w jedną stronę może być znacznie wyższa, co powoduje, że cena całego wynajmu jest mniej korzystna. Mniej rzetelni pośrednicy i agenci wypożyczalni mogą chcieć zachować te informacje w tajemnicy. W Platinum Rent jesteśmy transparentni, jeśli chodzi o wszystkie opłaty. W rzeczywistości nasze oferty zawierają wyszczególnione koszty, co pozwala zobaczyć całkowitą kwotę wypożyczenia auta. Zaoszczędzamy tym samym  wysiłku związanego z ustaleniem, jaki samochód do wypożyczenia oferuje najlepszą wartość, jeśli weźmiesz pod uwagę koszt podstawowy wynajmu plus pozostałe opłaty.

>

Najpopularniejsze wypożyczalnie samochodów jednokierunkowych

Poproszono nas o jednokierunkowy wynajem z lokalizacji na całym świecie, niektóre z najbardziej popularnych to odbiór z lotniska wynajętego samochodu i oddanie go w centrum miasta. Jednak do najczęściej wybieranych  lokalizacji jednokierunkowych należą;

Christchurch do Auckland
Los Angeles do San Francisco
Alicante do Corvera Airport
Las Vegas do Los Angeles
Orlando do Miami

>

Bezpłatny jednokierunkowy wynajem samochodów

Nie wszystkie wypożyczalnie samochodów jednokierunkowe wiążą się z opłatą, szczególnie w Stanach Zjednoczonych można zauważyć, że wielu agentów wypożyczalni pozwala na bezpłatny zwrot wypożyczonego samochodu do innej lokalizacji. Niektóre z najbardziej popularnych tras obejmują Los Angeles do Las Vegas i Orlando do Miami (i na odwrót), gdzie wielu głównych agentów wynajmu, nie pobiera opłat w jedną stronę.

>

Dlaczego agenci wypożyczalni pobierają opłaty w jedną stron

Podstawa do naliczenia opłaty jest dość prosta, jeśli wynajmiesz samochód z jednej lokalizacji i zwrócisz go do innej, agent wypożyczalni musi zorganizować zwrot samochodu do pierwotnej lokalizacji. Zarządzanie flotami wypożyczalni samochodów to skomplikowany biznes, zapewnienie dostępności wypożyczonych samochodów dla klientów w momencie ich przybycia jest wyzwaniem logistycznym, jednak gdy wypożyczone samochody nie wracają, ponieważ zostały porzucone w innej lokalizacji (wypożyczalnia jednokierunkowa), zwiększa to złożoność. W przypadku najpopularniejszych tras często nie ma opłat, ponieważ jest to regularne zlecenie, a większość tras działa na zasadzie odwrotnej, a wypożyczone floty samochodowe nawet same się wyjeżdżają na czas. Tam, gdzie jest to mało prawdopodobne, lub agent wypożyczalni musi zwrócić samochód, muszą zorganizować kogoś do kierowania samochodem z powrotem, co wymaga czasu i środków, stąd opłata w jedną stronę.

>

Czy mogę zwrócić wypożyczony samochód do innego kraju?

Tak, choć jest to o wiele mniej popularna forma zwrotu, można to zrobić. Większość wypożyczonych samochodów w Europie można przewieźć do innych państw w UE i często możemy zorganizować ich zwrot do innych państw członkowskich UE, jednak zazwyczaj ogranicza się to do jednej granicy. Na przykład, zazwyczaj możliwe jest zwrócenie wypożyczonego samochodu odebranego we Francji do dowolnego kraju UE, który graniczy z Francją; Hiszpanii, Niemiec, Szwajcarii i Włoch, ale nie do kraju, w którym konieczne jest przekroczenie dwóch granic, na przykład do Portugalii. Jak można sobie wyobrazić, opłata za zwrot samochodu w jedną stronę do innego kraju jest jeszcze wyższa niż w obrębie tego samego kraju.

Wynajem aut osobowych

Telefon do zamówienia wynajem samochodu osobowego

Platinum Rent

Szczecin Oddział

Godziny pracy

  • poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
  • sobota: 9:00-14:00
  • niedziela/święta: nieczynne
TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ