Kolizja, kradzież wypożyczonego samochodu

Kolizja, kradzież wypożyczonego samochodu

Zwolnienie z odpowiedzialności za szkody lub, jak to często bywa określane, zwolnienie z odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku kolizji (CDW) lub zwolnienie z odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku kolizji (LDW), jest opcjonalnym ubezpieczeniem, które jest dostępne w momencie wypożyczenia samochodu. Zarezerwuj auto do wynajęcia

Wypożyczalnie samochodów traktują CDW jako zrzeczenie się prawa do tego, by najemca zapłacił najemcy za szkody wyrządzone samochodowi.

W wielu krajach obowiązuje wymóg prawny, aby ubezpieczenie CDW zostało włączone do podstawowej stawki wynajmu samochodu. Obejmuje ona wynajmowany samochód. Niektóre wypożyczalnie aut oferują również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej i pokrycie kosztów holowania. Warunki i ceny są różne. Alternatywy dla CDW obejmują inne polisy ubezpieczeniowe samochodów, niektóre ubezpieczenia od wystawców kart kredytowych (Visa, MasterCard itp.) oraz niektóre ubezpieczenia podróżne.

Odpowiedzialność wynajem auta

Jeśli samochód uszkodzi lub zrani kogoś, klient lub inne ubezpieczenie musi zapłacić za szkody (tj. jest "pociągnięty do odpowiedzialności"). Amerykańskie firmy wynajmujące samochody czasami zawierają w podstawowej opłacie za wynajem minimalne wymagane przez prawo ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Hertz obejmuje je we wszystkich stanach, z wyjątkiem Kalifornii, ale wstąpi w prawa do odszkodowania wobec kierowcy (co oznacza, że samochód jest ubezpieczony do minimum, ale kierowca zapłaci za wszystkie szkody poniesione przez Hertza). Avis obejmuje ją we wszystkich stanach z wyjątkiem Kalifornii i Teksasu, przynajmniej dla najemców, którzy nie mają własnego pokrycia. Inne przedsiębiorstwa nie publikują informacji, jeżeli w podstawowej opłacie za wynajem zawierają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Niektóre wypożyczalnie samochodów oferują za opłatą ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Kolizja, kradzież, inne uszkodzenia wypożyczonego samochodu

Gdy klient nie płaci wynajmującemu samochodu, aby uniknąć szkody, a wynajęty samochód jest kradziony lub uszkodzony przez przypadek, wandalizm, pogodę (grad), itp., klient lub inne ubezpieczenie musi zapłacić wynajmującemu firmie pełny koszt naprawy, plus koszty administracyjne i, w niektórych stanach, utrata użytkowania. Od niektórych firm, w niektórych stanach i krajach istnieją opłaty za holowanie, składowanie, konfiskatę, opłaty administracyjne i zmniejszenie wartości samochodu (Avis ). Niektóre firmy nawet twierdzą, że same zdecydują się na zmniejszenie udziału.

Odstąpienie wynajmującego od roszczeń odszkodowawczych zwykle obejmuje przypadkowe uszkodzenia i holowanie uszkodzonego pojazdu, o ile najemca spełnia warunki umowy najmu (takie jak uprawnieni kierowcy, lokalizacje, wyścigi) oraz odstąpienie od szkody (takie jak raport policji. Zrzeczenie się może również obejmować kradzież, wandalizm, utratę użytkowania i odpowiedzialność. Wynajmujący często ma do wyboru różne rodzaje pokrycia dla różnych opłat.

dlugoterminowy-wynajem-auta-warunki

Zrzeczenie się prawa do odszkodowania nie musi być kompletne. Mogą oni mieć prawo do odliczeń (także zwanych nadmiarem) i ograniczenia kwoty objętej ubezpieczeniem. Pokrycie odpowiedzialności zawsze ma granice.

Opisy powyżej pochodzą z witryn internetowych wypożyczalni, w rubrykach takich jak Policies, FAQ, Coverage lub More.

Damage Waivers można nabyć od wypożyczalni samochodów w większości krajów lub za pośrednictwem ubezpieczyciela zajmującego się wynajmem samochodów w Wielkiej Brytanii, lub przez ubezpieczycieli podróżnych. Może być wymagane objęcie ochroną ze strony przedsiębiorstwa wynajmującego samochód, jeżeli najemca nie posiada dowodu na objęcie ochroną w innym miejscu.

Umów sie na rezerwację

PLATINUM RENT
ul. Madalińskiego 8/109
70-101 Szczecin
E-mail: biuro@wypozyczalniaszczecin.pl
91-300-06-06

Platinum Rent poleca

TOP
ZAREZERWUJ