Kolizja, kradzież wypożyczonego samochodu

>

Kolizja, kradzież wypożyczonego samochodu

Zwolnienie z odpowiedzialności za szkody lub, jak to często bywa określane, zwolnienie z odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku kolizji (CDW) lub zwolnienie z odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku kolizji (LDW), jest opcjonalnym ubezpieczeniem, które jest dostępne w momencie wypożyczenia samochodu. Zarezerwuj auto do wynajęcia

Wypożyczalnie samochodów traktują CDW jako zrzeczenie się prawa do tego, by najemca zapłacił najemcy za szkody wyrządzone samochodowi.

W wielu krajach obowiązuje wymóg prawny, aby ubezpieczenie CDW zostało włączone do podstawowej stawki wynajmu samochodu. Obejmuje ona wynajmowany samochód. Niektóre wypożyczalnie aut oferują również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej i pokrycie kosztów holowania. Warunki i ceny są różne. Alternatywy dla CDW obejmują inne polisy ubezpieczeniowe samochodów, niektóre ubezpieczenia od wystawców kart kredytowych (Visa, MasterCard itp.) oraz niektóre ubezpieczenia podróżne.

>

Odpowiedzialność wynajem auta

Jeśli samochód uszkodzi lub zrani kogoś, klient lub inne ubezpieczenie musi zapłacić za szkody (tj. jest "pociągnięty do odpowiedzialności"). Amerykańskie firmy wynajmujące samochody czasami zawierają w podstawowej opłacie za wynajem minimalne wymagane przez prawo ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Hertz obejmuje je we wszystkich stanach, z wyjątkiem Kalifornii, ale wstąpi w prawa do odszkodowania wobec kierowcy (co oznacza, że samochód jest ubezpieczony do minimum, ale kierowca zapłaci za wszystkie szkody poniesione przez Hertza). Avis obejmuje ją we wszystkich stanach z wyjątkiem Kalifornii i Teksasu, przynajmniej dla najemców, którzy nie mają własnego pokrycia. Inne przedsiębiorstwa nie publikują informacji, jeżeli w podstawowej opłacie za wynajem zawierają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Niektóre wypożyczalnie samochodów oferują za opłatą ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

>

Kolizja, kradzież, inne uszkodzenia wypożyczonego samochodu

Gdy klient nie płaci wynajmującemu samochodu, aby uniknąć szkody, a wynajęty samochód jest kradziony lub uszkodzony przez przypadek, wandalizm, pogodę (grad), itp., klient lub inne ubezpieczenie musi zapłacić wynajmującemu firmie pełny koszt naprawy, plus koszty administracyjne i, w niektórych stanach, utrata użytkowania. Od niektórych firm, w niektórych stanach i krajach istnieją opłaty za holowanie, składowanie, konfiskatę, opłaty administracyjne i zmniejszenie wartości samochodu (Avis ). Niektóre firmy nawet twierdzą, że same zdecydują się na zmniejszenie udziału.

Odstąpienie wynajmującego od roszczeń odszkodowawczych zwykle obejmuje przypadkowe uszkodzenia i holowanie uszkodzonego pojazdu, o ile najemca spełnia warunki umowy najmu (takie jak uprawnieni kierowcy, lokalizacje, wyścigi) oraz odstąpienie od szkody (takie jak raport policji. Zrzeczenie się może również obejmować kradzież, wandalizm, utratę użytkowania i odpowiedzialność. Wynajmujący często ma do wyboru różne rodzaje pokrycia dla różnych opłat.

Zrzeczenie się prawa do odszkodowania nie musi być kompletne. Mogą oni mieć prawo do odliczeń (także zwanych nadmiarem) i ograniczenia kwoty objętej ubezpieczeniem. Pokrycie odpowiedzialności zawsze ma granice.

Opisy powyżej pochodzą z witryn internetowych wypożyczalni, w rubrykach takich jak Policies, FAQ, Coverage lub More.

Damage Waivers można nabyć od wypożyczalni samochodów w większości krajów lub za pośrednictwem ubezpieczyciela zajmującego się wynajmem samochodów w Wielkiej Brytanii, lub przez ubezpieczycieli podróżnych. Może być wymagane objęcie ochroną ze strony przedsiębiorstwa wynajmującego samochód, jeżeli najemca nie posiada dowodu na objęcie ochroną w innym miejscu.

Wypożyczalnia samochodów kolizja Szczecin

dlugoterminowy-wynajem-auta-warunki

Platinum Rent

Szczecin Oddział

Godziny pracy

  • poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
  • sobota: 9:00-14:00
  • niedziela/święta: nieczynne
TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ