Jak przetrwać podróż samochodem na długich dystansach ze zwierzętami domowymi

>

Wypożyczalnia samochodów porady dla pupili

Czy odkładałeś podróż samochodem na dłuższy dystans ze swoim pupilem, bojąc się, że skończy się to katastrofą? Być może słyszeliście już o niektórych złych przygodach, ale jest szansa, że sprawy nie potoczyły się zgodnie z planem, ponieważ nie poczyniono niezbędnych przygotowań. Podróżowanie z pupilem na długich dystansach to nie tylko kwestia umieszczenia go w samochodzie (trzeba najpierw sprawdzić, czy można zabrać go ze sobą w wypożyczonym samochodzie) - trzeba dokładnie zaplanować, aby wszystko szło gładko. Oto nasze najważniejsze wskazówki, które zagwarantują, że wasza pierwsza duża wspólna podróż będzie przebiegała od początku do końca bez żadnych problemów.

>

Zabezpiecz swoje zwierzę domowe w wynajętym samochodzie

Niedostateczne przygotowanie się do podróży ze zwierzęciem w wypożyczonym samochodzie jest nie tylko trudne do opanowania - może być wręcz niebezpieczne. Przecież nie chcesz, aby papuga kręciła się w samochodzie, ani aby kot przytulał się do Ciebie podczas jazdy! Dlatego tak ważne jest, abyś używał odpowiedniego sprzętu do bezpiecznego przytrzymania zwierzęcia w samochodzie. Właściciele kotów powinni na przykład korzystać z transportera dla kotów, właściciele ptaków z klatki dla ptaków i tak dalej.

Właściciele psów mają wiele możliwości bezpiecznego przytrzymywania swojego psa. Na przykład, możesz umieścić czworonożnego przyjaciela w transporterze przeznaczonym specjalnie dla psów w podróży lub w samochodzie. Wybór opcji będzie zależał od samochodu i psa, więc zrób swoje rozpoznanie, aby wybrać opcję odpowiednią do Twojej sytuacji. Pamiętaj tylko, że nie jest wskazane, aby pies siedział obok Ciebie z przodu samochodu (w niektórych miejscach może to być nawet nielegalne), więc w miarę możliwości unikaj tego.

>

Przyzwyczajaj swoje zwierzę do podróży

Kiedy już opracujesz sposób, w jaki przytrzymasz swojego pupila w samochodzie, koniecznie musisz go przyzwyczaić do tego doświadczenia. Nie chcesz, aby po raz pierwszy się na nich rzucił, ponieważ niespodzianka może wywołać u nich niepokój lub zdenerwowanie.

W trakcie przygotowań do podróży, pozwól zwierzęciu na zapoznanie się z zasadami ograniczeń. Możesz to zrobić, pozwalając mu na odkrywanie go, a nawet wkładając go do niego i wybierając się na krótką przejażdżkę. Twoje zwierzę będzie miało większe szanse na komfort podczas długiej podróży wynajętym samochodem, jeśli już wie, co się dzieje, więc postaraj się zaznajomić je z tym skrępowaniem.

>

Stwórz specjalny zestaw dla swojego zwierzaka

Po pierwsze: nie zostawiaj spakowanych wszystkich rzeczy potrzebnych zwierzęciu do ostatniej chwili. Bardziej prawdopodobne jest, że zapomnisz o zapakowaniu czegoś, jeśli zrobisz to w ostatniej chwili, więc pakuj się wcześniej! Sugerujemy, abyś przygotował dla swojego pupila zestaw, który zawiera wszystkie niezbędne rzeczy, których potrzebuje w drodze i poza nią.

Najprostszym sposobem na zrobienie zwierzęcia domowego jest zainwestowanie w torbę podróżną. Na przykład, uniwersalna torba podróżna dla psa może być wykorzystana do przechowywania wszystkich ważnych rzeczy, w tym przekąsek, zabawek, ważnych dokumentów, leków i torebek na kupki. Szukaj toreb podróżnych, które mają wiele przegródek i są lekkie. Użycie jednej z nich pomoże Ci utrzymać porządek i zaspokoić wszystkie potrzeby Twojego psa.

>

Spakuj wystarczającą ilość jedzenia i wody

Mówiąc o pakowaniu niezbędnych rzeczy, na pewno nie chcesz zapomnieć o przyniesieniu wystarczającej ilości jedzenia i wody. Może wydawać się to oczywistą wskazówką, ale możesz być zaskoczony tym, jak łatwo jest nie docenić tego, ile mogą potrzebować. Pamiętaj, że bycie w drodze to zupełnie inny kontekst niż ten, do którego są przyzwyczajeni. Dotyczy to zwłaszcza długich podróży, które mogą zakłócić spokój zwierzęcia, a w konsekwencji zmienić jego zwykłe zachowanie.

Aby być po bezpiecznej stronie, zapakuj więcej karmy i wody, niż normalnie spożywają. Możesz spotkać się z nieoczekiwanymi opóźnieniami, zostać zaskoczonym przez korki, wybrać złą drogę lub zrobić kilka nieplanowanych postojów. Zakup karmy dla zwierząt domowych na drodze będzie w każdym razie trudny, zwłaszcza jeśli Twoje zwierzę ma specjalne potrzeby żywieniowe. Upewnij się więc, że masz zapas, aby uniknąć niepotrzebnego stresu.

Wypożyczalnia aut Szczecin

Wypożyczalnia samochodów przyjazna pupilom

Platinum Rent

Szczecin Oddział

Godziny pracy

  • poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
  • sobota: 9:00-14:00
  • niedziela/święta: nieczynne
TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ