skoda-rapid-spaceback

Dane techniczne

Pojemność silnika cm3
Moc silnika KM
Liczba miejsc
Liczba drzwi
Pojemność baku l
Typ paliwa1
Średnie spalanie l/100 km
Pojemność bagażnika l
Skrzynia biegówmanualna
KlimatyzacjaTak
AudioTak

Wynajem krótkoterminowy

czascena (300km/doba)cena (500km/doba)cena (bez limitu km)
1 – 4 dni149 zł/doba179 zł/doba229 zł/doba
5 – 14 dni139 zł/doba169 zł/doba209 zł/doba
15 – 31 dni129 zł/doba159 zł/doba199 zł/doba
Dodatkowy km0,4 zł0,4 zł nie dotyczy
ceny zawierają podatek vat 23%

Wynajem średnioterminowy

czas (od 1 do 12 miesięcy)cenalimit kilometrów
miesiąc2500 zł/miesiąc3500 km
ceny zawierają podatek vat 23%
  

Wynajem długoterminowy

czas (od 12 do 36 miesięcy)cena (brutto)limit kilometrów
miesiącskontaktuj sięskontaktuj się
 
Škoda Rapid jest nazwą używaną dla modeli produkowanych przez czeskiego producenta Škoda Auto. Nazwę tę użyto wcześniej w latach trzydziestych XX wieku dla Škoda Rapid (1935-47) i w latach osiemdziesiątych dla tylnego silnika Skoda Rapid (1984) coupé. Obecnie tabliczka znamionowa Rapid używana jest do dwóch oddzielnych małych samochodów rodzinnych: auta typu hatchback i hatchback z Europy oraz marki Rapid z Indii, bazujących na platformie PQ25.Po raz pierwszy zaprezentowane publiczności we wrześniu 2012 roku, kiedy to oficjalnie zaprezentowano je na paryskim Motor Show. Sprzedaż rozpoczęła się w Czechach 20 października 2012 r. Pod koniec 2012 r. w innych częściach Europy Środkowej i Zachodniej, przy czym sprzedaż na rynkach dalej na wschód ma się rozpocząć na początku 2014 r. w Rosji.

Wypożyczalnia samochodów o Škoda Rapid i powiązanych modelach

Rapid Spaceback został oficjalnie zaprezentowany na targach Motor Show we Frankfurcie w 2013 roku, a produkcja rozpoczęła się już w sierpniu i dotarła na pierwsze rynki we wrześniu 2013 roku.System Rapid łączy główne elementy nadwozia, układ napędowy i aranżację wnętrza z nowym SEAT Toledo. Oba samochody montowane są w tej samej fabryce Škoda w Mladá Boleslav.Istnieją jeszcze dwa inne modele Škoda noszące odznakę Rapid. W Chinach Rapid dzieli panele nadwozia i inne główne elementy z chińskim Volkswagenem Santana 2012. Wprowadzony na rynek w 2011 r. indyjski Rapid powstał na bazie Volkswagena Vento (Polo). Pomimo wersji europejskiej, zarówno modele chińskie jak i indyjskie są klasycznymi sedanami.Škoda zaprezentował na targach Frankfurt Motor Show we wrześniu 2011 roku samochód koncepcyjny MissionL, który poprzedził uruchomienie wersji produkcyjnej, zwanej później Rapid.Podczas 32. edycji GTI Treffen (2013) Škoda zaprezentował wyścig Rapid Sport z brązową karoserią i 19-calowymi kołami.

Platinum Rent o kosmicznym modelu

Asortyment czterech silników benzynowych i dwóch silników wysokoprężnych o maksymalnej mocy wyjściowej od 75-122 PS (55-90 kW; 74-120 KM) jest taki sam jak w Rapid. To samo dotyczy wyposażenia. Wraz z wprowadzeniem systemu Spaceback europejskie modele Rapid zostały wyposażone w opcjonalne światła mijania ksenonowe o niskim poborze mocy. Ze względu na wysokie natężenie światła ksenonowego, w przypadku zainstalowania reflektorów ksenonowych należy również wymienić myjki oraz dynamiczną regulację zasięgu reflektorów.Oba te środki mają na celu utrzymanie wiązki światła w stałej objętości i kącie względem nawierzchni drogi w celu uniknięcia oślepienia innych użytkowników drogi. Strumień świetlny reflektorów ksenonowych w modelach Rapid wynosi 2000 lumenów, więc nie ma potrzeby instalowania systemu spryskiwaczy reflektorów ani regulacji zakresu dynamicznego.System Rapid Spaceback wyposażony jest w blokowany kołpak paliwa umieszczony w centralnym systemie zamykania. Oznacza to, że nie ma potrzeby odblokowywania stacyjki z kluczykami samochodowymi, zgarniacz lodu jest zabezpieczony przed kradzieżą i można go wyjąć dopiero po odblokowaniu samochodu. Ta zmiana została zapowiedziana również w celu doprowadzenia do szybkiego wycofania.Lista funkcji systemu Rapid Spaceback zawiera opcjonalnie dodaną podłogę z fałszywym bagażnikiem. Podłoga podnoszona zmniejsza różnicę wysokości między parapetem załadunkowym a podłogą bagażnika i eliminuje stopień, który powstaje po złożeniu oparć tylnych siedzeń. Pod podłogą znajduje się schowek do 135 mm.Podczas gdy Rapid w Chinach jest szczególnym wariantem jetty Volkswagena, Spaceback produkowany we współpracy z SVW jest modelem europejskim.
Czytaj również Ubezpieczenia czy nie - wynajem aut
  
';
TOP
ZAREZERWUJ