Jak wypożyczyć samochód i nie zwariować

>

Jak wypożyczyć samochód i nie zwariować

Auto potrzebne od zaraz, czyli o tym jak wypożyczyć samochód i nie zwariować, gdy czas nam się "kurczy". Wypożyczalnie samochodów mnożą się jak grzyby po deszczu oferując komfortowe samochody przystosowane do potrzeb coraz liczniejszych klientów. Jednak jak to zwykle z rentownymi biznesami bywa, niestety i tu, możesz natknąć się na niemiłą niespodziankę, która wygeneruje dodatkowe koszty wynajmu samochodu. Jednak mam dla Ciebie dobrą wiadomość, po zapoznaniu się z tymi prostymi zasadami, nie straszne będzie wypożyczenie auta na zagranicznym wyjeździe. Zatem do dzieła!

>

Samochód z wypożyczalni na zagranicznym wyjeździe

Kiedy wyjeżdżamy na zagraniczne wakacje i chcemy spędzić czas bardziej aktywnie, celując w atrakcje oddalone od hotelowego basenu lub plaży, warto zorganizować sobie auto. Dzięki temu zyskamy niezależność i zobaczymy to (o ile dobrze wszystko zaplanujemy), co najbardziej zachwyciło nas podczas przeglądania przewodnika turystycznego.

Najrozsądniej jest jeszcze przed wynajmem auta na wakacje, zorientować się czy w pobliżu naszego hotelu jest jakaś wypożyczalnia samochodów. Kolejnym krokiem jest wstępne zapoznanie się z dostępną flotą. To bardzo istotne, szczególnie przy wypożyczaniu auta w krajach bałkańskich czy tuż za naszą wschodnią granicą, ponieważ tam klasa wypożyczanych samochodów, jest zwykle niższa niż sobie wyobrażasz. Inną komplikacją może być dostępność wybranego przez Ciebie pojazdu. Z własnego doświadczenia wiem, że wygodna jest wcześniejsza rezerwacja. Na przykład za pomocą maila. Wtedy zyskujesz większą pewność, że po przyjeździe na miejsce będziesz mógł zrealizować swój misternie przygotowany plan zwiedzania i raczej nic nie powinno Cię zaskoczyć.

Wypożyczalnie oferują oferty:

Innym sposobem na wypożyczenie samochodu w obcym kraju, jest skorzystania z pomocy obsługi w recepcji hotelu, w którym się zatrzymałeś. Będąc w Grecji, Włoszech czy Hiszpanii właśnie tą drogą bezpiecznie i komfortowo wypożyczysz samochód, który będzie na Ciebie czekać o ustalonej godzinie pod Twoim hotelem.

>

Ile kosztuje wynajem auta

Cena wypożyczenia samochodu zależy od wybranej przez Ciebie wakacyjnej destynacji. W Europie Południowej to od około 40 do 15 euro za dzień. Doliczyć do tego musisz jeszcze paliwo i ewentualne koszty ubezpieczenia. Jednak komfort i wszystkie miejsca, które w wygodny i indywidualny sposób możesz zobaczyć, jest niewątpliwie warte tej ceny. Poza tym zawsze możesz znaleźć kogoś do pary i podzielić się kosztami wypożyczenia auta i podróży.

>

Na co zwrócić jeszcze uwagę

Jeśli podróżujesz z dzieckiem warto wcześniej zaznaczyć, że będziesz potrzebować fotelika przystosowanego do wagi Twojej pociechy. To znacznie ułatwi Ci życie i podróżowanie. Druga istotną sprawą jest klimatyzacja. Co tu dużo mówić, must have w upalne lato, warto czuć się komfortowo nie tylko w hotelu, ale też w podróży. Trzecia kwestia to ubezpieczenie, w momencie podpisywania dopytaj, co obejmuje ubezpieczenie i co proponuje wypożyczalnia w przypadku awarii technicznej pojazdu (laweta, pomoc drogowa no i kto za to zapłaci).

Teraz już nic nie powinno Cię zaskoczyć. Szerokiej drogi i udanych wakacji!

samochod na wynajem szczecin wakacje ferie

Platinum Rent

Szczecin Oddział

Godziny pracy

  • poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
  • sobota: 9:00-14:00
  • niedziela/święta: nieczynne
TOP Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ